T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ
2017/1485 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Karataş Mah. 6664 Ada, 2 Parsel, A blok, Zemin Kat, 2 Nolu Bağımsız Bölüm.

Özellikleri: Taşınmazın Ulaşım ve altyapı sorunu olmayan bölgede, Karataş Mahallesi, Şahinbey ilçesinin güneyinde yer alan, gelişimini büyük oranda tamamlamış olan bir bölgedir. Karataş Mahallesi 1. ve 2. Bölge olarak iki kısma ayrılmıştır. Bölge genelinde, trafik yoğunluğu pek hissedilmemekle birlikte, çok bloklu ve yüksek katlı sitelerdeki konut amaçlı kullanılan taşınmazlar ile ana arterler üzerindeki yapıların zemin katlarında ise ticari amaçlı kullanılan dükkanlar mevcuttur. Bölge, yapı kalitesine bağlı olarak orta gelir grubu tarafından talep gören bir bölge halini almıştır. Meskenin yer aldığı A Blok, 1 bodrum + zemin + 6 normal kat olmak üzere toplam 8 katlı olarak inşa edilmiştir. Binada 28 mesken ve 6 garaj olmak üzere toplam 34 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın giriş ve merdiven zeminleri mermer kaplama, duvarları yerden 1,2 m yüksekliğinde mermer kaplama, kalanı ise tavana kadar saten boyadır. Binanın 1 adet 4 kişilik asansörü mevcuttur. Site ve bina bakımlıdır. Onaylı mimari projesine A Bloğun bodrum katında bina girişi, kapıcı dairesi, kalorifer dairesi, sığınak ile 6 adet garaj, zemin kat dahil olmak üzere tüm normal katların her birinde ise 4’er adet mesken bulunmaktadır. Taşınmaz, A Blok bina girişi ile Şehit Servet Tomak Caddesinden binaya bakıldığında arka ve sol yan cephede, binanın zemin katında konumlanan (bina girişinin bulunduğu 1. bodrum kat, zemin kat kotundan sağlandığı için 1. kat görünümünde), 2 bağımsız bölüm ve 2 kapı numaralı meskendir. Meskenin kuzey ve batı olmak üzere üç cephelidir. Mesken, mahallinde yapılan tespit ve ölçümlere göre 140,00 m2 net kullanım alanına sahip olup, antre-hol, 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 kiler, 1 banyo, 1 WC- lavabo ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Meskenin giriş kapısı çelik, giriş ve koridor zeminleri seramik kaplama, duvarları saten boyadır. Salon ve odaların zeminleri laminant parke kaplama, duvarları saten boyadır. Mutfak dolapları ahşap ve tezgahı granit olup, mutfak zemini seramik kaplama, duvarı saten boyadır. Banyoda duşakabin, hilton lavabo ve klozet bulunmakta, zemini ve duvarı seramik kaplamadır. WC-lavabo bölümünün ise zeminleri ve duvarları seramik kaplamadır. Mesken iç kapıları ahşap, pencereleri çift camlı PVC doğramadır. Meskenin tüm tavanlarında kartonpiyer süslemeleri mevcuttur. Mesken bakımlıdır.

Adresi: Karataş Mah. Şehit Servet Tomak Cad. Mavikent Sit. 2, A Blok No: 5A, 1. Kat, D: 2 Şahinbey/Gaziantep
İmar Durumu: Konut Alanı
Kıymeti: 450.000,00 TL KDV Oranı: %1
Kaydındaki Şerhler: Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü: 22/12/2021 günü 10:15 – 10:20 arası
2. Satış Günü: 18/01/2022 günü 10:15 – 10:20 arası
Satış Yeri: Gaziantep Adliyesi, Ek Hizmet Binası, Mezat Salonu, Şehitkamil/Gaziantep
—————————————————————————————————————————————-
Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1485 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.12/10/2021(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/865652/emlak/konut/gaziantep-sahinbeyde-3-1-140-m2-daire-icradan-satiliktir