Önceki dönem Adalet Bakanı ve Gaziantep AK Parti Milletvekili Abdulhamit Gül, seçim sürecinin ardından katıldığı canlı yayın programında süreci değerlendirdi. Seçim sürecini değerlendiren Gaziantep AK Parti Milletvekili Abdulhamit Gül, “Milletimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Şimdi görev bizde, milletimizin beklentileri ile ilgili meseleleri ve kalan sorunları çözeceğiz.” dedi.

VAATLERİMİZİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Gül, seçimlerde milletin gücüne inandıklarını söyleyerek “Her yeni dönem, güzel bir başlangıç oluyor. Artık milletimiz seçimini ortaya koydu ve bizlere ödevler verdi. Bizler ise vaatlerde bulunduk. Milletimizin karşısına çıktık. Şimdi ise milletimiz yasamada, parlamentoda Cumhur İttifakı’na güçlü bir destek verdi. Yine Cumhurbaşkanımızı da tekrar Cumhurbaşkanı olarak seçip, devletin başında yine devam kararı verdi. Milletimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Şimdi görev bizde, milletimizin beklentileri ile ilgili meseleleri ve kalan sorunları çözeceğiz. Bununla ilgili yasama faaliyetlerimiz olsun, yürütme olsun, vatandaşlarımıza verdiğimiz vaatlerimizi hayata geçireceğiz.” dedi.

EKONOMİDEKİ ZORLUKLARIN ÖNÜNE GEÇİLECEK

Daha güçlü bir Türkiye için adım atılacağını anlatan Gül, “Cumhurbaşkanımızın seçim döneminde özellikle güçlü ekonomi , vatandaşımızın refah payını artıracak. Ekonomideki alım zorluklarının önüne geçilecek adımları atıp, ekonomide güçlü bir ekonomi, yine dış politikada itibarını daha da koruyabilen bir Türkiye, yine özgürlükleri demokrasiyi daha da güçlendiren çalışmaları hep beraber yapacağız. Milletvekillerimizin de görevlerine başlamalarıyla birlikte, yasama faaliyetleri çok hızlı bir şekilde hayata geçecek.

GELECEĞE GÜVENLE BAKILACAK

Kabinenin kurulmasının ardından bakanlarımızın yoğun çalışmaları ile birlikte vatandaşlarımıza verdiğimiz bütün vaatlerimizi yerine getireceğiz. Kamu çalışanlarımız olsun, tüm işçilerimiz olsun. Vatandaşlarımıza yansıyacak her türlü adımı atacağız. Enflasyonu tek haneye indirecek, ekonominin daha sağlam parametrelerle Türkiye’nin meselelerini çözecek hamleleri kabinemiz, hükümetimiz ve meclis olarak bizler vatandaşımızın Türkiye Yüzyılı parantezinde çok daha güvenle geleceğe bakacağı bir dönem olacak.” ifadelerini kaydetti.