Şehitkamil Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala halk sağlığını korumak ve işletmelerin daha hijyenik ortamda hizmet sunmasını sağlamak adına market, tatlıcı ve kuruyemişçilere yönelik denetimlerini arttırdı. Halk sağlığına büyük önem veren Şehitkamil Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan Bayramı öncesinde market, tatlıcı, kuruyemişçiler ile lokum ve şeker satımı yapan işletmeleri denetledi. Ekipler, iş yerlerinin genel temizliği, sağlık kurallarına uygunluğu, kullanılan malzemenin son kullanım tarihine, hijyen kurallarına, fiyat listelerine yönelik denetimler gerçekleştirdi. Esnaf, yapılan denetimlerden memnun kaldıklarını kaydederek, halk sağlığını korumak adına hijyene önem verdiklerini söylediler.

BU TÜR DENETİMLERİN SIK SIK YAPILMASINI DA İSTİYORUZ

Bu tür denetimleri hem kendileri açısından hem de vatandaşların sağlığı açısından olumlu bulduklarını dile getiren tatlı işletmecisi sorumlusu Levent Aktaş, “Yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla vatandaşlarımıza tatlı satışında yoğun bir artış oldu. Vatandaşlarımız, siparişlerini verdikten sonra, en kısa süre içerisinde siparişlerini adreslerine ulaştırıyoruz. Tabi bu anlamda Şehitkamil Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizin, yaklaşan bayram öncesi halk sağlığını korumak adına bu denetimleri olumlu buluyoruz. Sonuçta bu denetimler hem biz işletmeciler hem de vatandaşlarımızın sağlığı açısından önemli. Bizler iş yerlerimizin denetimlerinden rahatsızlık değil, memnuniyet duyuyoruz. Halkımızın sağlığının korunması adına bu tür denetimlerin sık sık yapılmasını da istiyoruz. Sonuçta sattığımız ürünler, bizim kalitemizi ortaya koyuyor. Ne kadar kaliteli ve temiz ürünler satarsak bizim açımızdan daha iyidir. Bu denetimlerden dolayı Şehitkamil Belediyemize ve zabıta ekiplerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

DENETİMLERİ HEM TÜKETİCİLER İÇİN HEM DE BİZLER İÇİN OLUMLU GÖRÜYORUZ

Kuruyemiş işletmecisi Mehmet Beşe, “Ramazan Bayramı’na hazırlıklarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bayram dolayısıyla hareketliğimiz başladı. Gerek şeker, gerekse de kuruyemiş olarak hazırlıklarımız devam ediyor. Bu süreçte de Şehitkamil Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gelip denetimlerini yapıyor. Bu tür denetimleri hem tüketiciler için hem de bizler için olumlu görüyoruz. Vatandaşlarımıza daha kaliteli ürün satmak adına bizlerde elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Zabıta Müdürlüğü ekiplerimize, yapmış oldukları denetimlerden dolayı teşekkür ediyorum. Bu tür denetimlerin de sık sık yapılmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.