İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, terör örgütü YPG/PKK’nın saldırı gerçekleştirdiği Gaziantep’in Karkamış ilçesinde temaslarda bulundu. Bakanlar Soylu ile Özer, Karkamış temasları kapsamında önce saldırılarda hayatlarını kaybeden öğretmen Ayşenur Alkan’ın görev yaptığı Kocatepe İlkokulunu ziyaret etti. İlgililerden bilgi aldıktan sonra roketlerin isabet ettiği bazı evleri inceleyen bakanlar, ailelerle sohbet edip geçmiş olsun dileklerini iletti. Bazı cadde ve sokaklarda vatandaşların taleplerini dinleyen bakanlar, ardından da saldırıda hayatını kaybeden 4 yaşındaki Hasan Karataş’ın Karanfil Mahallesi’ndeki evine geçti. Burada baba Zeki Karataş’a taziyelerini ileten Bakan Soylu ve Özer’e Vali Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile diğer ilgililer eşlik etti.

Milli Eğitim Bakanı Özer: “Bu hafta Karkamış’ta bütün okulları tatil edeceğiz” 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Karkamış’a düzenlenen terör saldırısından dolayı bu hafta ilçedeki bütün okulların tatil edileceğini bildirdi. Bakan Özer, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile terör saldırısının olduğu bölgede inceleme yaptı. Daha sonra açıklama yapan Bakan Özer, 2 şehidin, 10’a yakın yaralının olduğunu belirterek acılı olduklarını ifade etti. Şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa dileyen Bakan Özer, şöyle konuştu: “Bir okula böyle bir terör saldırısının isabet etmesi bizi çok yaraladı. İçerde gördüğümüz öğrencilerimizin kitaplarını, defterlerini bırakıp sığınağa gitmeleri, saldırı esnasında okulu terk etmeleri bizi çok hüzünlendirdi. Nizip’ten gelen öğretmenimiz Ayşenur Alkan’a Allah’tan rahmet diliyorum. Bir öğretmenimizi daha kaybettik. Hızlı bir şekilde toparlanacağız. Bugünkü değerlendirmemizde bu hafta Karkamış’ta bütün okulları tatil edeceğiz. Aynı zamanda hem Bakanlık olarak hem Gaziantep’teki Milli Eğitim Müdürlüğümüzün tüm öğretmenleriyle birlikte buradaki tüm öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin özellikle ailelerin psikolojik destek, danışmanlıkla ilgili her türlü desteklerini sağlayacağız. Hızlı şekilde okullarımızı onaracağız. Türkiye Cumhuriyeti devleti, aziz milletiyle birlikte bu tür saldırılara karşı dimdik ayakta duracak, birlik, beraberliğini çok daha güçlü hale getirecek, sadece bölgesinde değil tüm dünyaya bu aziz milletin neler yapabileceğini gösterecektir.”

CENAZELER GAZİANTEP’E GETİRİLDİ

Gaziantep’in Karkamış ilçesine terör örgütü YPG/PKK mensuplarınca Suriye’nin kuzeyinden atılan roket-havanlar nedeniyle hayatını kaybeden öğretmen ve çocuğun cenazeleri Gaziantep Adli Tıp Kurumu’na getirildi. Roket ve havanların isabet ettiği Kocatepe İlkokulunda görevli sınıf öğretmeni Ayşenur Alkan (22) ile evinin isabet almasıyla hayatını kaybeden Hasan Karataş’ın (5) cenazeleri Gaziantep Adli Tıp Kurumu’na getirildi. Cenazeler, buradaki işlemlerin ardından yakınlarına teslim edilecek. Karkamış’taki terör saldırısında hayatını kaybeden öğretmenin yakınları AA’ya konuştu:

– Baba Mustafa Alkan: “İçim yanıyor. Allah kendilerini de yaksın. Allah kendilerinin bir türlü belasını versin”

Gaziantep’in Karkamış ilçesine terör örgütü YPG/PKK mensuplarınca Suriye’nin kuzeyinden atılan roket-havanlar nedeniyle hayatını kaybeden öğretmenin ailesi, acılarını AA muhabirine anlattı. Sınıf öğretmeni Ayşenur Alkan’ın babası Mustafa Alkan, AA muhabirine, kızını sabah saatlerinde aradığını ancak ulaşamadığını söyledi. Kızının günlük olarak Nizip’teki evlerinden servisle Karkamış’a gidiş-geliş yaptığını anlatan acılı baba, “Sabah 9’dan beri arıyorum ama ulaşamıyorum. Günlük servisle gidip geliyordu. Bir şey söylemek istemiyorum, içim yanıyor. Allah kendilerini de yaksın. Allah kendilerinin bir türlü belasını versin.” dedi. Amca Mehmet Alkan ise yeğeninin okula giderken saldırıya uğrağını anlatarak, “Okula yakınken patlama olmuş. Teröristlere lanet olsun. Bu terör örgütlerini kuranlara, yönetenlere lanet olsun.” AA