On bir ayın sultanı Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, başlangıcı rahmet, ortası mağfiret ve sonu bereket mevsimi olan Ramazan ayının, iftar sofralarında fakir, muhtaç ve depremzede kardeşlerimize yer açmaya, öksüz, dul ve yetim kalanları sevindirmeye güzel bir vesile olacağını vurguladı.
On bir ayın sultanı olan Ramazan ayında kalplerin birleştiğini ifade eden Başkan Şahin, “İslam âlemi tarafından büyük özlemle beklenen ramazanın tüm bereketiyle yüreklere mutluluk ve manevi coşkular getirmesi temennisinde bulundu.
Diyanet İşleri Başkanlığınca, bu yılın teması olarak belirlenen ‘Ramazan ve Dayanışma’ vurgusunu hatırlatan Şahin, felaketini yaşadığımız bu süreçte en çok ihtiyaç duyduğumuz şeyin dayanışma olduğunu, birbirimize destek olarak, asrın felaketini yüzyılın dayanışmasına çevirebileceğimizi ifade etti.
Ramazan ayında, toplumumuzda yardım duygularının zirveye ulaştığı, sevgi, saygı ve merhamet duygularının hassaslaştığı manevi bir zaman dilimi olduğunu belirten Şahin mesajına şöyle devam etti;
“Zekâtlarımızla, fitrelerimizle, sadakalarımızla, kardeşliğimiz pekişmekte, gönüller birleşmekte ve hayat bereketlenmektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu bu zorlu süreçte, birbirimize daha da kenetlenerek bir olup, birlik olup zoru kolaya çevirmeliyiz. Yapacağımız aynî ve nakdî yardımlarla zor durumdaki kardeşlerimizin sofralarında gönüllerimizi ve dualarımızı buluşturacağız.
Asil milletimiz, tarih boyunca olduğu gibi bugün de yardımlaşma ve dayanışma ahlakının en güzel örneklerini ortaya koymaktadır. Milletimiz, yaşadığımız asrın felaketi karşısında büyük bir dayanışma örneği sergilemiştir. Tarihin en büyük sınavlarından birini yaşayan milletimiz, aynı zamanda tarihin en büyük dayanışma örneğini ortaya koymuştur.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Gaziantepli hemşerilerim olmak üzere ülkemiz ve bütün İslam aleminin Ramazan-ı Şerifini kutlar, bu mübarek ayın, depremde oluşan yaralarımızı sarmamıza vesile olmasını, tüm insanlığa barış, huzur ve hoşgörü getirmesini temenni ederim.”