Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Gaziantep’in Nurdağı ilçesindeki bir camide bir süre önce yapılan minareler sarsıntıya dayanamadı. 6 Şubat’taki depremler Nurdağı ilçesinde çok sayıda yapının yıkılmasına ve ağır hasar görmesine neden oldu. Aslanlı Mahallesi’ndeki Ahmet Hacı Camisi de deprem nedeniyle büyük hasar gördü.
Camide eski minare yıkılarak yerine yapılan iki minare de yıkımdan zarar gördü.Cami imamı Ziya Bahar, AA muhabirine, depremler sırasında yurt dışında olduğunu söyledi.Depremin ardından ilçeye geldiğinde cemaatinden birçok kişinin hayatını kaybettiğini öğrenince büyük üzüntü yaşadığını anlatan Bahar, caminin halini görünce üzüntüsünün katlandığını ifade etti.Bahar, şöyle konuştu:”Geçtiğimiz yıllarda yetkililerce minarenin yıkılmasına karar verilmişti, minareyi yıktık ve yerine 2 minare yaptık. Ama daha hizmete girmeden depremde tekrar yıkıldı.
Din görevlisi için en güzel şey cemaatine hizmet etmek, cemaatiyle ve öğrencileriyle haşır neşir olmaktır, camisini açmaktır. Ama ben bugün bu camimin içerisine giremiyorum, çocuklarımla, öğrencilerimle oynayamıyorum. Çünkü o çocuklarımı da depremde kaybettim.”Çadır kentte görev yaptığını söyleyen Bahar, cemaatiyle tekrar buluşacaklarını, karşılaştığı insanlara ümitlerini diri tutmalarını yönünde telkinde bulunduğunu sözlerine ekledi.