T.C.

GAZİANTEP 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2020/20 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN
ÖzellikleriGaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, BUDAK mahallesi, 702 Ada, 138 Parsel sayılı taşınmazda 3 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın bulunduğu bina 24-30 yaşlarında olup, imar bölgede ve şehrin batısında bulunan bir mahallede bulunmaktadır. Taşınmaz konum itibarıyla tüm belediye ve diğer sosyal hizmetlerden yararlanmaktadır. Taşınmaz 1. Katta 3 oda, 1 salonve brüt 125m2 kullanım alanlıdır.daire dış kapısının demir imalat iç kapıların ahşap imalat olduğu, salon ve odalarda yerler parke imalat diğer mahallerde seramik ve mermer imalat olduğu, duvarların saten boyalı pencerelerin pvc imalat olduğu, orta derecede bakımlı bir mesken durumundadır. Taşınmazın elektirik, su ve doğalgaz aboneliği mevcuttur.
AdresiBudak mahallesi, 52085 sokak no. 2 Beyazgül apartmanı. Kat. 3.
İmar Durumuİmar planında ayrık nizam beş katlı konut yapı adasına gelmektedir.
Kıymeti376.523,19 TL
KDV Oranı%1
Kaydındaki Şerhler: Dosyasında.
1. Satış Günü05/11/2021 günü 14:00 – 14:10 arası
2. Satış Günü06/12/2021 günü 14:00 – 14:10 arası
Satış Yeri: GAZİANTEP ADLİYESİ EK BİNA MEZAT SALONU –

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/20 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 24/08/2021(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/841097/emlak/konut/sehitkamil-budak-mah-de-125-m2-3-1-daire-mahkemeden-satiliktir