• “Devletimizin ilgili tüm makamlarına teşekkür ederiz”
  Başkan Büyükekşi, deprem bölgesine yardım eden tüm vatandaşlara teşekkür ederek, “Bizimle birlikte bölgeye gelerek konteyner kentlerde yaşayan çocuklarımıza moral veren, konteyner kentlerde kurduğumuz futbol sahalarında çocuklarla futbol oynayan milli futbolcularımız ve milli takım antrenörlerimize de teşekkür ederim. Depremzede çocuklarımızı milli takım formalarıyla yüzleri gülerken görmek hepimizi mutlu etti. Büyük afetin yaralarını hızla saran devletimizin ilgili tüm makamlarına teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.
 • 20 bini aşkın afetzedenin barınma ihtiyacı karşılandı
  Ülkeyi etkileyen deprem felaketi sonrası TFF’nin organize ettiği “Omuz Omuza Dayanışma ve Yardımlaşma Kampanyası” aracılığıyla toplanan bağışlar ve AFAD’ın koordinasyonuyla afetzedeler için 9 ayrı noktada 4 bin konteyner yapıldı. Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Adıyaman ve Malatya’da kurulan bu konteyner kentlerde depremden etkilenen 20 bini aşkın kişinin barınma, gıda ve sağlık ihtiyaçları karşılandı.
 • TFF Heyeti, vatandaşlarla bayramlaştı
  İlk konteyner kent ziyaretini Gaziantep’te gerçekleştiren TFF heyeti, bugün önce İslahiye, ardından da Nurdağı ilçelerinde bulunan afetzedelerle bir araya geldi. Başkan Mehmet Büyükekşi ve Yönetim Kurulu Üyeleri, depremzedelerle sohbet ederek bayramlarını kutladı. TFF, ziyaret sırasında konteyner kentlerde yaşayan depremzede ailelere gıda çeki, alışveriş kartları, milli takım formaları, oyuncak, ayakkabı ve çeşitli spor malzemelerinden oluşan bayramlık hediyeler verdi.
  Ayrıca Selçuk Şahin, Sabri Sarıoğlu, Gökhan Gönül ve Hasan Kabze, depremzede çocuklarla TFF tarafından konteyner kentlerin içine yaptırılan futbol sahasında maç yaptı.
  TFF heyeti, yarın A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella’nın da katılımıyla Kahramanmaraş ve Adıyaman’da bulunan konteyner kentleri ziyaret edecek.