T.C.
GAZİANTEP
4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2021/3 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANISatılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO’LU TAŞINMAZINÖzellikleriGaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 3918 Ada, 4 Parsel, 15 TEMMUZ Mahalle/Köy, 15 temmuz Mevkii, – Nolu Bağımsız Bölüm imar uygulaması yapılmış, ayrık nizam iki katlı konut yapı alanına denk gelmektedir, ana taşınmaz üzerinde tek katlı 85 m2 lik yığma şeklinde inşa edilmiş, mesken olarak kullanılan bakımsız bir yapı bulunduğu, bahçe kısmında çeşitli özelliklerde 6 adet ağaç olduğu, ulaşımın rahat olduğu, çevreyoluna 1,5 km mesafede bulunduğu, gelişmiş ve merkezi bir noktada yer aldığı, üst gelir grubu alıcıların tercih ettiği lüks sitelerin bulunduğu konumda, belediyenin her türlü hizmetinden tam olarak yararlandığıAdresi15 Temmuz Mahallesi Şehitkamil / GAZİANTEP
Yüzölçümü817,81 m2
Arsa Payı
İmar Durumuayrık nizam iki katlı konut yapı alanına denk gelmektedir,
Kıymeti2.895.947,50 TL
KDV Oranı%18
Kaydındaki Şerhler: dosyasında
1. Satış Günü30/11/2021 günü 15:00 – 15:05 arası
2. Satış Günü30/12/2021 günü 15:00 – 15:05 arası
Satış Yeri: Mezat Salonu – Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/09/2021(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/861055/emlak/arsa/gaziantep-sehitkamilde-817-m2-konut-imarli-arsa-ve-uzerindeki-yigma-ev-mahkemeden-satiliktir