T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2020/85745 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
 Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZINÖzellikleri: Gaziantep İl, Şahinbey İlçe, 6655 Ada, 3 Parsel, KARATAŞ Mahalle/Köy, B blok, 5. Kat, 19 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz ulaşım ve altyapı sorunu olmayan bölgede, taşınmaza en yakın toplu taşıma aracı, özel araç ve tramvay ile ulaşım, sitenin güneyinden geçen 400 Nolu Cadde üzerinden sağlanmaktadır. Karataş Mahallesi, Şahinbey ilçesinin güneyinde yer alan, gelişimini büyük oranda tamamlamış olan Karataş Mahallesi 1 ve 2 olarak iki bölgeye ayrılmıştır. Taşınmaz ise 1. Bölgede yer almaktadır. Karataş Mahallesi bölgenin çarşı merkezi halinı almıştır. Bölge genelinde, ara sokaklarda trafik yoğunluğu pek hissedilmemekle birlikte, çok bloklu ve yüksek katlı sitelerdeki konut amaçlı kullanılan taşınmazlar mevcuttur. Ayrıca ana arterler üzeri çok hareketli olmakla birlikte yapıların zemin katlarında ise ticari amaçlı kullanılan birçok sektörden dükkânlar, bankalar mevcuttur. Bölgede genellikle sitelerin bulunması, hem konut hem de ticari açıdan gelişimini tamamlamış olması, tramvay hattının bulunması, Gaziantep Üniversitesine yakınlığı nedeniyle her geçen gün bölgeye olan talep seviyesi artmaktadır.
Meskenin bulunduğu B Blok; 2 bodrum + zemin+ asma kat + tesisat katı + 7 normal kat olmak üzere toplam 10 katlı olarak inşa edilmiştir. A ve B blokların altında konumlu ticari blokta 15 dükkan ve 32 garaj, A ve B blokların her birinde 28 mesken olmak üzere sitede toplam 103 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. B Blok’a giriş, zemin kat kotundan sağlanmakta olup, giriş kapısı site 400 Nolu Cadde’den binaya bakıldığında sağ yan cephede ve doğu yönde bulunmaktadır. Binanın dış cephesi normal dış cephe boyası, giriş ve merdiven zeminleri mermer kaplama, duvarları yerden 1,2 m yüksekliğinde mermer kaplama, kalanı ise tavana kadar sedef boyadır. Binanın 1 adet 4 kişilik asansörü ve sitenin kapalı otoparkı bulunmaktadır. Site ve bina bakımlıdır. Onaylı mimari projesine göre A ve B Blokların ortak 2. bodrum katında sığınak ve müşterek otopark, 1. bodrum katında toplam 32 adet garaj, zemin katında A ve B Blokların bina girişleri ile 15 adet asma katlı dükkan, asma katında dükkanlara eklenti alanlar mevcuttur. B Blok’un ise tüm nomal katların her birinde 4’er adet mesken bulunmaktadır. Mesken bina girişinden binaya bakıldığında arka ve sağ yan cephede yer alan, binanın 5. normal katında konumlanan 19 bağımsız bölüm ve 19 kapı numaralı meskendir. Mesken kuzey ve batı olmak üzere iki cephelidir. Mesken, mahallinde yapılan tespit ve ölçümlere göre 155,00 m2 net kullanım alanına sahip olup, antre-hol, 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 WC-lavabo ve 2 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Meskenin giriş kapısı çelik, giriş ve koridor zeminleri seramik kaplama duvarları saten boyalıdır. Salon ve odaların zeminleri laminat parke kaplama, duvarları saten boyadır. Mutfakta ahşap dolaplar ve granit tezgâh mevcut olum mutfak zemini granit seramik kaplama, duvarı saten boyadır. Banyoda duşa kabin hilton lavabo ve klozet bulunmakta, zemini ve duvarı seramik kaplamadır. WC-lavabo bölümünün ise zemini ve duvarı seramik kaplamadır. Meskenin iç kapıları kaliteli ahşap, pencereleri çift camlı PVC doğramadır. Meskenin tüm tavanlarında kartonpiyer süslemeler mevcuttur. Mesken bakımlıdır.
Adresi: Karataş Mah. 103404 Nolu Cad. Atakule Sit. B Blok, No: 20B, 5. Kat, No:19Şahinbey / GAZİANTEP
İmar Durumu:İnşaat tarzı Ayrık Nizam Ticaret Alanı içinde kalmakta olup ,yapılaşma koşulları :Ayrık nizam TAKS:,KAKS:1.80,HMAX:24,50 metredir.
Kıymeti: 600.000,00 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydında ve dosyasında olduğu gibidir.
1. Satış Günü: 01/12/2021 günü 11:10 – 11:15 arası
2. Satış Günü: 04/01/2022 günü 11:10 – 11:15 arası
Satış Yeri: Gaziantep Adalet Sarayı (Ek Hizmet Binası) Mezat Salonu ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/85745 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.27/09/2021(İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/856888/emlak/konut/gaziantep-sahinbeyde-3-1-daire-icradan-satiliktir