VALİ DAVUT GÜL’ÜN 15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜ MESAJI

Gaziantep Valisi Davut Gül ‘15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’ nedeniyle mesaj yayımladı. Vali Gül, “Türkiye 2016 yılının 15 Temmuz’unda FETÖ İhanet Şebekesi tarafından organize edilen hain bir darbe teşebbüsüyle karşı karşıya kalmış, Saat 22 sıralarında başlayan devleti ve hükümeti ele geçirme teşebbüsü, aziz Milletimizin destansı direnişiyle 16 Temmuz sabahı engellenmiştir. Tarihinde darbelere sıkça şahit olan bu millet, 15 Temmuz’da kendi vatandaşına kurşun sıkan, tankları şehir meydanlarına süren, halkına bombalar yağdıran hainlere geçit vermeyerek o gece ihanetin karşısına çıkmakta bir an bile tereddüt etmemiş, tüfeğin, tankın, topun karşısında dimdik durmuş, demokrasiye sıkılan kurşunlara gövdesini siper etmiştir. Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Kurtuluş Savaşında olduğu gibi, Aziz Türk Milleti 15 Temmuz’da da Destan yazmıştır. Şanlı tarihimizin sayfalarına daima kahramanlık destanı yazan, kahramanlık genlerini bünyesinde daima muhafaza eden bu Aziz Millet, 15 Temmuz’da vatan ve bayrak sevgisini tüm dünyaya bir kez daha haykırarak “Türkiye Geçilmez” anlayışını tarihin sayfalarına altın harflerle adeta kazımıştır. Çanakkale Ruhu ve 15 Temmuz ruhu ayakta oldukça daima büyüyen, gelişen ve dünyanın önde gelen devletleri arasında yer alan Ülkemiz her alanda bağımsızlığı uğruna mücadele etmeye devam edecektir. Şanlı tarihi kahramanlık destanlarıyla dolu olan Aziz Türk Milleti, ülkemizin güvenliğine, birlik ve beraberliğine, milli iradesine yöneltilen her türlü girişime dün olduğu gibi, bugün ve yarın da asla izin vermeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyor, 5 yıl önce bugün bu destana adını yazdıran kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Allah bu milleti bir daha böyle hainlikle imtihan etmesin”

ŞAHİN: TARİH BİR MİLLETİN SADECE GEÇMİŞİ DEĞİL, İSTİKBALİNİN DE PUSULASIDIR

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Şahin mesajında, Tarih yazmak kadar yazılan tarihi yeni nesillere doğru bir şekilde aktarmanın da önemli olduğunu vurguladı. Mazisi çağ açıp çağ kapatan fetihlerle, zaferlerle, destansı mücadelelerle dolu bir millet olduğumuzu belirten Şahin şunları kaydetti: “15 Temmuz, demokrasi mücadelemizin en önemli noktalarından biridir. Millî iradenin vesayete, cesaretin ihanete, milletin hainlere galebe çaldığı, insanlık tarihine altın harflerle yazılmış büyük bir demokrasi mücadelesinin adıdır.  O gece milletimiz kadını erkeği, genci yaşlısıyla nesiller boyu hatırlanacak büyük bir zafere imza atmıştır. 15 Temmuz tıpkı İstiklal Harbimiz gibi Türk Milleti’nin topyekûn ayağa kalktığı, dirildiği ve şahlandığı gündür. Demokrasi nöbetleriyle başlayan, tarihî Yenikapı Mitingiyle ete kemiğe bürünen bu dayanışma iklimi, başta terör ve vesayetle mücadele olmak üzere ülkemizi tüm cephelerde daha da güçlendirdi. Çünkü tarih bir milletin sadece geçmişi değil, istikbalinin de pusulasıdır. Biz geçmişimize bakınca sadece ibret almayız, aynı zamanda kuvvet, cesaret ve ilham alarak kendi pusulamızı oluştururuz. Bu necip millet ülkesine yönelik işgal girişimine büyük bir direniş göstererek Mehmet Akif Ersoy’un “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” duasının gereğini yapmıştır. Bizler özgürlük ve bağımsızlığa âşık bir milletin evlatlarıyız. Dava vatan olduğunda her birimiz canımızı seve seve feda ederiz. O gece de tarih tekerrür etti ve milletimiz bağımsızlık ve demokrasisine göz diken hainleri yüreklerindeki iman ve bayrak sevgisi ile bertaraf ederek şanlı tarihine layık olduğunu kanıtladı. Tarih milletimizin kahramanlığını unutmayacaktır. “Gaziantep şehit olur, gazi olur ancak esir olmaz” sözünün hakkını vererek darbecilere teslim olmayan, meydanları darbecilere teslim etmeyen, kadını, erkeği, yaşlısı genci, çocuğu engellisi tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hiç şüphesiz vatan uğruna şehadet şerbetini içen şehitlerimiz ve gazilerimiz kalplerimizdeki yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Aziz milletimiz, yüce devletimiz var olsun, birliğimiz daim olsun.”

GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ERDOĞAN 15 TEMMUZ MESAJI

“Millet İradesine uzanan elleri bizzat AZİZ milletİMİZ kırmıştır.” AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet ERDOĞAN, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yayınladığı mesajda; Milletvekili Erdoğan; 15 Temmuz 2016’da ülkemiz, milletimize ve demokrasimize alçakça kast eden hain darbe girişimine maruz kalmıştır. Türkiye’nin bağımsızlığını, kalkınmasını, hak ve adaletin sesi olmasını hazmedemeyen karanlık bir yapı ve onu teşvik eden işbirlikçileri, Türkiye Büyük Millet Meclisini, Sayın Cumhurbaşkanımızı, Polisimizi, stratejik kurumlarımızı hedef alarak devletimizi ele geçirmeye çalışıldığını kaydetti. Erdoğan, 15 Temmuz Darbe girişiminin yaşandığı o karanlık gecede Çanakkale ruhu, Kurtuluş Savaşı ruhu bir kez daha tezahür etti. Milletimiz, açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere, gözlerinin önünde şehit edilen vatandaşlarımıza rağmen meydanı darbecilere bırakmayarak ülkesine ve milli iradeye kararlı bir şekilde sahip çıktı ve bu hain darbe teşebbüsü bertaraf edilmiştir. “Hain darbecilerin , asıl gayesi Türkiye’ nin kutlu yürüyüşünü durdurmak, İstikametini değiştirmek ve tekrar batıya bağımlı hale getirmekti. Ancak o gece Aziz Milletimiz iradesine uzanan eli bizzat kendisi kırmasını bilmiştir” dedi. 15 Temmuz darbe girişiminde onurluca karşı direnişte bulunan ve vatan uğruna yaşamını yitiren, acısını hâlâ yüreğimizde hissettiğimiz ŞEHİTLERİMİZİN, ruhları şad olsun. GAZİLERİMİZE minnetlerimi sunar, sağlıklar ve esenlikler dilerim. Unutmadık, unutmayacağız! 

REKTÖR DERELİ’NİN ’15 TEMMUZ’ MESAJI

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Yıldönümü için yayımladığı mesajında şu ifadeleri kullandı: “15 Temmuz’da tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkeleri etrafında birleşen halkımız, halkın gücünün üstünde bir güç olmadığını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Millet olarak, vatan söz konusu olduğunda; nasıl birlik ve beraberlik içinde ‘tek yumruk’ olabileceğimizi 15 Temmuz 2016’da bir kez daha tescil etmiştir. 15 Temmuz gecesi destansı bir milli irade oluşmuştur. Hep birlikte, irade oluşturduk, darbe girişimine karşı koyduk, darbe girişimini önledik ve bu irade; ülkemizin gelişmesine, kalkınmasına, birlik ve beraberliğinin perçinlenmesine büyük katkı yaptı. Hasan Kalyoncu Üniversitesi olarak biz de şehitlerimize karşı minnet borcumuzu ödemek ve üzerimize düşen vazifeyi layıkıyla yerine getirmek adına; bilimin ışığında durmadan, yorulmadan üretmek, vatanına ve milli değerlerine bağlı nesiller yetiştirmek için var gücümüzle çalışmaktayız. Bu vatan için canlarını ortaya koyarak şehadete eren tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyor, tüm gazilerimize hayatlarında sağlık ve mutluluklar diliyorum.”

BAŞKAN TAHMAZOĞLU’NDAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ mesajında, 15 Temmuz 2016 tarihinde hain FETÖ/PDY tarafından Türk Demokrasisine ve Milli İradeye karşı teşebbüs edilen alçak darbe girişiminin, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde kahraman milletimiz tarafından bertaraf edilişinin yıl dönümünde tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla andığını ifade etti. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 15 Temmuz’da yapılan hain darbe girişiminin yıl dönümü sebebiyle yayımladığı mesajda, “Ezanları Susturan Darbelerden, Darbeleri Susturan Selalara şiarıyla 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişimi, Allah’ın izniyle, halkımızın topyekûn sokaklara dökülmesi, sağduyulu kahraman polislerimizin üstün gayretleri, ordumuzun helal süt emmiş er- erbaş, komutanlarımız ve en önemlisi Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bizlere erken seslenmesi ve dirayetiyle hain kalkışma planı başarısız olmuştur. O gece tankın, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşısına sadece imanlı yüreği ve inancı ile dikilen aziz milletimiz, günlerce sokakları, meydanları boş bırakmayarak istiklaline ve istikbaline sahip çıkma konusundaki kararlılığını ortaya koyan kıymetli vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz, “günü, iradeye sahip çıkma günüdür” anlayışı ile Başkomutanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile meydanları bir an boş bırakmayan aziz milletimizin ikinci bağımsızlık savaşıdır. Aziz vatanımızı ve devletimizi bu ihanet çetesi mensupları aracılığıyla, devletimizi teslim alabileceklerini sanarak 15 Temmuz akşamı harekete geçenler, ertesi gün akşamı daha 24 saat olmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır.  Aziz milletimiz Ecdadımızın Çanakkale’de, Sarıkamış’ta ve Kurtuluş Savaşında ortaya koyduğu destansı mücadeleyle vatanın bağımsızlığı için şehadete yürüdü. O ecdadın kahraman torunları da 15 Temmuz gecesi vatanın ve milletin bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan, hiç düşünmeden şehadet şerbetini içti. Bu duygu ve düşüncelerle tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

FADILOĞLU’NDAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Mesajında, darbe girişiminin üzerinden 5 sene geçtiğini anımsatan Başkan Fadıloğlu, “15 Temmuz hain darbe girişiminin beşinci yılında, milletçe tek yürek olup emsalsiz bir kahramanlık destanı yazmış olmanın onurunu ve gururunu hep birlikte bir kez daha yaşıyoruz” ifadelerine yer verdi. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “Devletimizi, demokrasimizi, milli birlik ve beraberliğimizi, anayasal düzeni ve özgürlüklerimizi hedef alarak, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne yönelik FETÖ/PDY hain terör örgütü tarafından yapılan 15 Temmuz hain darbe girişiminin beşinci yılında, milletçe tek yürek olup emsalsiz bir kahramanlık destanı yazmış olmanın onurunu ve gururunu hep birlikte bir kez daha yaşıyoruz. 15 Temmuz gecesi aziz milletimizin kahraman evlatları Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla meydanlara inerek güvenlik güçlerimizin yanında yer almış ve vatanı her ne pahasına olursa olsun koruyacağını, yeri geldiğinde bir kez daha kahramanlık destanı yazmaya hazır olduğunu göstermiştir. 15 Temmuz hain darbe girişimi, ülkemizin tarihi boyunca yaşadığı en büyük ihanetlerden birisidir. Bundan 5 yıl önce, 15 Temmuz 2016 gecesi devletimize ve milletimize karşı başlatılan hain darbe girişimi, halkımızın destansı direnişiyle etkisiz hale getirildi. Bu vatana hep birlikte, omuz omuza sahip çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz. Allah, bizlere bir daha 15 Temmuz gibi bir ihanet yaşatmasın. Tarihin her döneminde olduğu gibi bundan sonrada tek yürek olmayı başarmak, bu ülkenin vatandaşları olarak vatanımıza, milletimize, bayrağımıza, devletimize sahip çıkmak zorundayız. Bu nedenle darbe girişimini fiilen yürütenleri, arka planda onları yönetenleri, darbecilere destek olanları asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı ifade ediyorum. Şehitlik, peygamberlikten sonra bizim inancımıza göre en yüksek makamdır. Şehitlikten sonraki makam gaziliktir. Bu topraklarda özgürce yaşayabiliyorsak, her bir köşesine özgürce ulaşabiliyorsak muhakkak ki şehitlerimizin ve gazilerimizin bunda çok büyük emeği ve payı vardır. Bu duygu ve düşüncelerle vatanını canından aziz bilip, bu topraklar için bir gül bahçesine girercesine seve seve canını feda eden tüm şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle ve şükranla yad ediyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı huzurlu ömürler diliyorum.”

GSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADNAN ÜNVERDİ: “15 TEMMUZ’DA VERİLEN MÜCADELE AYDINLIK TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNDE YENİ BİR SAYFA AÇMIŞTIR”

Gaziantep Sanayi Odası  (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, 15 Temmuz gecesi, milletimizin asil duruşu ile aydınlığa kavuşulduğunu belirterek, “15 Temmuz’da demokrasimize vurulmak istenen darbe ve işgal hareketine karşı cansiperane verilen mücadele, aydınlık Türkiye’nin geleceğinde yeni bir sayfa açmıştır” ifadelerini kullandı. Aziz milletimizin tarih boyunca hem içeriden hem de dışarıdan birlik ve bütünlüğünü bozmaya yönelik türlü senaryolarla karşı karşıya kaldığını ve her seferinde de hainlerin ve düşmanlarının oyununu bozduğunu belirten Başkan Ünverdi, mesajında şunları kaydetti: “Herkesin artık şunu çok iyi bilmesi ve idrak etmesi gerekiyor ki; Türk insanı can verir, şehit düşer, kendi iradesinin dışında bir iradeye boyun eğmez. Bu gerçeği öğrenemeyen, görmek istemeyenler de her defasında hezimet yaşamaya mahkumdur. 15 Temmuz gecesi de FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün millet iradesine, istiklal ve istikbalimize karşı gerçekleştirmek istediği hain darbe girişimine karşı cansiperane verilen mücadele aydınlık Türkiye’nin geleceğinde yeni bir sayfa açmıştır. Ülkemizi karanlıktan kurtaran aziz milletimizin cesaret ve feraseti olmuştur. Genç yaşlı, kadın erkek demeden yollara çıkan, tankın önünde duran bir milletin önünde kim durabilir ki. Ülkemizde artık kimsenin darbe yapmaya gücü yetmez ve darbeler artık geride kalmıştır. Gazi şehrimiz de o gece hainlere karşı tek yürek olup darbecilere karşı mücadele etmiş, millet iradesine sahip çıkmış ve hainlere geçit vermemiştir. Millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece kimsenin bize gücü yetmez. Farklılıklarımız zenginliğimizdir, ancak bu zenginliğimizi birbirimize karşı kullanmak isteyen, fitne tohumları ekenlere karşı da uyanık ve tek yumruk olmalıyız. Mehmetçiğimiz cephede teröristlere göz açtırmıyor ve vatan savunmasını sürdürüyor. Pandemi gibi tüm dünyayı derinden etkileyen bir imtihana karşı yaralar alsak da hem ekonomik hem de sosyal anlamda birbirimize sahip çıkarak önemli mesafeler kat ettik ve bugünleri de yakın zamanda geride bırakacağımıza yürekten inanıyorum. Allah birliğimizi daim eylesin. Bugün bizler cennet vatanımızda rahat gezebiliyor ve özgürce yaşayabiliyorsak bunu aziz şehitlerimize borçluyuz. Onların aziz hatıralarına sahip çıkacak, geçmişimizi unutmadan daha çok çalışacak ve ülkemizi geleceğe taşıyacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün beşinci yılında, istiklal ve istikbalimiz için toprağa düşmüş aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Şehit ve gazilerimizin ailelerine Yüce Allah’tan sabır diliyorum.”

“EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR”

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanları “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nün yıl dönümü münasebetiyle yazılı bir mesaj yayımladı. GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur yayımladıkları mesajda; “Bağımsızlık” kavramının Türk milleti için vazgeçilmez bir unsur olduğunu, tarihin hangi noktasına bakılırsa bakılsın orada Türk adının ve destansı bağımsızlık mücadelelerinin görüleceğini söylediler. 15 Temmuz gecesinde gövdesini vatan uğruna siper edenlerin, bağımsızlık uğruna hain terör örgütü FETÖ’nün karşısında dimdik duranların da bunun en güzel örneklerinden birisi olduğunu vurgulayan GTO Başkanları, açıklamasında şunlara yer verdi: “1000 yıl önce bu topraklar üzerinde oynanan oyunlar, boyunduruk altına alma çabaları 1. Dünya Savaşı’nda da tekerrür etmiş fakat Türk’e kefen biçmeye çalışanların karşısına kahraman bir millet ve o milletin şahlanışına önderlik eden büyük kahraman Gazi Mustafa Kemal Atatürk çıkmıştır. ‘Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.’ düsturu başarının kilit anahtarı olmuştur. Günümüze geldiğimizde milletimizin üzerinde oynanan oyunların sona ermediğini, hainlerin hainliğinden vazgeçmediğini görüyoruz. Hain oluşumlar devletimizi, milletimizi uçuruma sürüklemeye, birçok kumpas ve planla geleceğimizi karanlık ellere teslim etmeye çalışmıştır. Nihayetinde bağımsızlığı elinden alınmaya çalışılan bu necip millet Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” diyerek 15 Temmuz günü korkusuzca mermilere göğsünü siper etmiş, tam 251 şehit vermiştir. Allah hepsinden razı olsun. O günleri bir daha yaşamamak adına Türk milleti olarak yapmamız gereken ise bu acı tecrübeden ders çıkarmak ve tarihin tekerrür etmesini imkânsız kılmak… Hak, hukuk, adalet, liyakat ve eşitlik kavramlarına her zamankinden daha fazla sahip çıkmalı, sıkı sıkı sarılmalıyız. Demokrasiyi daha iyi işleterek, şeffaflığı tüm kurumlarımıza yerleştirerek, özgürlükçü ve hesap verebilir bir anlayışla geleceğimizi daha sağlam temeller üzerine kurabilir, çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakabiliriz. Türk iş dünyası olarak, milletimizin bölünmez bütünlüğü için, daha güçlü ve müreffeh bir Türkiye hedefiyle azimle çalışmayı sürdüreceğiz. Türkiye’nin, dünyanın en büyük ekonomileri arasında yerini almasını da yine hep birlikte çalışarak sağlayacağız. 15 Temmuz’un yıl dönümünde bu cennet toprakları vatan kılan tüm kahraman şehit ve gazilerimizi bir kez daha derin bir saygı, minnet ve şükranla yâd ediyoruz. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’müz kutlu olsun…”

GTB BAŞKANLARINDAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI 

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, ‘15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’ nedeniyle mesaj yayımladı. 15 Temmuz’da milli iradesine sahip çıkan aziz milletimizin, hain darbe girişimine karşı şanlı tarihine yeni bir destan daha eklediğini kaydeden GTB Başkanları, mesajda şu ifadelere yer verdi: “Bundan 5 yıl önce ülkemizin huzur ve güven ortamına, milletimizin hür iradesine kasteden menfur darbe girişimi milletimizin destansı mücadelesi ve devletimizin kararlı duruşuyla akamete uğratılmıştır. Milli irade ruhunun şaha kalktığı 15 Temmuz gecesi, mili iradesine uzanan hain elleri tek tek kırarak şanlı tarihine bir kahramanlık destanı daha ekleyen necip milletimiz, istikbaline ve istiklaline büyük bir kararlılıkla sahip çıkmıştır. 15 Temmuz; Türkiye siyaseti, ekonomisi ve milli birliği için tarihi bir dönüm noktası ve bir test olmuştur. Demokrasimiz tüm yönleriyle kaba kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü bir yapıya ve olgunluğa sahip olduğunu, eski karanlık darbe günlerinin artık çok gerilerde kaldığını açıkça ortaya koymuştur. Hain kalkışmanın yaşandığı gece, ülkemizi karanlığa ve büyük bir bilinmezliğe sürüklemek isteyen FETÖ terör örgütü mensupları, o gece aziz milletimizin sarsılmaz inancı ve destansı direnişiyle karşılaşmıştır. Namlusu kendisine yöneltilen silahlara karşı vatan aşkıyla göğsünü siper ederek kahramanca direniş örneği sergileyen aziz milletimiz tüm dünyaya,” Gücünü sandıktan, yetkisini milletten almayan hiçbir iradeyi meşru kabul etmeyiz. Millet iradesi dışındaki bir zorlamaya da asla boyun eğmeyiz” mesajını açık ve net bir şekilde vermiştir. Darbe heveslilerine karşı ortaya konan bu ortak milli direniş ve asil duruş aynı zamanda gelecekte benzer melun girişimlerin de önüne kırılmaz zincirlerle set çekmiştir.  Türkiye artık yönünü geleceğe çevirmiş, büyük ve güçlü Türkiye ülküsüyle hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir. Cennet vatanımıza karşı kirli emeller besleyen iç ve dış mihraklar geçmişte olduğu gibi bundan sonra da amaçlarına hiçbir zaman ulaşamayacaktır. Böylesi hain girişimlerde bulunanlar 15 Temmuz gecesi kurtuluş mücadelesi ruhuyla devletine ve vatanına bağlılığını bir kez daha ortaya koyan aziz milletimizi her zaman karşısında bulacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz gecesinin zifiri karanlığını canları pahasına Türkiye’nin aydınlık yarınlarına çeviren tüm kahraman şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, bu uğurda canlarını ortaya koyan yiğit gazilerimize sağlıklı bir ömür diliyor, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’müzü kutluyoruz.”

TARİHİMİZİN EN ALÇAK, KALLEŞ VE SİNSİ SALDIRISINI LANETLİYORUM

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cengiz Şimşek, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “15Temmuz 2016’da demokrasiye ve millete kasteden hain terör örgütünü lanetliyorum. Demokrasi uğruna can veren şehitlerimizi de bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum” dedi. 

MİLLETİMİZ CANI PAHASINA DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKTI 

Gaziantep OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şimşek, 15 Temmuz’un ülkeyi işgal girişimi olduğunu vurgularken, hain girişimi püskürten milletimizin tüm dünyaya demokrasi dersi verdiğine dikkat çekti. Başkan Şimşek, “15 Temmuz’daki hain darbe girişimine geçit vermeyen milletimiz canı pahasına demokrasisine sahip çıkarken, tüm dünyaya da demokrasi dersi vermiştir” şeklinde konuştu. 

DÜNYANIN SAYGI DUYDUĞU ONURLU BİR DİRENİŞ

Şimşek şöyle devam etti: “15 Temmuz, milletimizin tarihi boyunca gördüğü en alçak, en sinsi ve en kalleş saldırılardan biridir. Hain ve alçakça bir darbe girişimi olan 15 Temmuz’un 5. yıldönümünde bir yandan milletimizin kazandığı muhteşem zaferin sevincini, diğer yandan da darbe girişimi sırasında kaybettiğimiz şehitlerimizin hüznünü birlikte yaşıyoruz. 15 Temmuz, aynı zamanda tüm dünyanın saygı duyduğu bu onurlu bir direniştir. Dünya demokrasi tarihine altın harflerle yazılan 15 Temmuz direnişi, umudunu darbelere bağlayanlar için de çok önemli bir ders olmuştur. 15 Temmuz’la birlikte milletimiz ülkemizde darbeler döneminin kapandığını, bundan böyle milletin iradesinin üzerinde hiçbir güce geçit verilmeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır.”

BAYRAM, BARIŞ, KARDEŞLİK, HUZUR VE SAĞLIK GETİRSİN

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde demokrasiye ve millete kasteden hain terör örgütünü bir kez daha lanetlerken, demokrasi uğruna canlarını veren şehitlerimizi asla unutmayacaklarını belirten Şimşek, İslam aleminin mübarek Kurban Bayramını da kutladı. Şimşek, bayramın birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularını güçlendirmesini dileyerek, “Müslümanların Kurban Bayramını tebrik ediyor, bayramın tüm dünyaya barış, kardeşlik, huzur ve sağlık getirmesini temenni ediyorum” şeklinde açıklamada bulundu. 

15 TEMMUZ ONURLU BİR KAHRAMANLIK DESTANIDIR

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.  Kileci; “15 Temmuz tarihteki en onurlu kahramanlık destanlarından biridir.” dedi. GAİB Koordinatör Başkanı Kileci mesajında, Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarının 15 Temmuz 2016 tarihindeki hain darbe girişimini lanetlediklerini ifade ettikten sonra, Türk milleti için bağımsızlığın ve demokrasinin hayati bir öneme sahip olduğuna da vurgu yaptı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün: “Bu millet hiçbir zaman hür olmadan yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır.” şeklindeki sözünü hatırlatan Kileci, “15 Temmuz 2016’da vatanımızın bütünlüğüne, milletimizin hür ve bağımsız yaşama iradesine, birlik ve beraberliğimize kasteden hainler, milletimizin azim ve kararlılığı karşısında hüsrana uğramışlardır.” dedi. Başkan Kileci, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Türk milletinin en önemli karakter özelliklerinden birisi de bağımsızlığına olan düşkünlüğüdür. Tarihin her döneminde bağımsız yaşamış olan milletimiz, bundan tam 5 yıl önce bağımsızlığına ve millet egemenliğine karşı yapılan darbe girişimini canı pahasına bastırarak millet iradesinin karşısında hiçbir gücün duramayacağını bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir. 15 Temmuz’da tanklara göğsünü siper eden milletimiz 251 şehit verirken tarihteki kahramanlık destanlarına bir yenisini daha eklemiştir. Tarihteki en onurlu kahramanlık destanlarından biri olan 15 Temmuz, Türk milletinin demokrasi ve millet iradesi dışında hiçbir güce boyun eğmeyeceğini haykırdığı gündür.” ifadelerinde bulundu. Sözlerine şöyle devam eden Kileci: “Hain darbe girişiminin yıldönümünde, milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü coşku ile kutlarken, bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Bugün bizler bu topraklarda huzur ve güven içerisinde yaşıyorsak, bunu vatan için canlarını seve seve feda eden şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Onları unutmayacağız ve unutturmayacağız.” dedi.

MİLLİ İRADE ÜLKEYİ KARANLIĞA SÜRÜKLEMEK İSTEYENLERE DUR DEDİ

Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayarak “Hain darbe girişimi ile dünyada sözü dinlenen, her konuda fikri sorulan, adeta dünya siyasetine yön veren güçlü bir Türkiye’nin önüne engel konmak istenmiştir” dedi. Gücünü milletten almayan hiçbir oluşumun meşru olmadığı gibi amacına da ulaşmasının mümkün olmayacağını ifade eden Başkan Mahsum Altunkaya, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı şu ifadeleri kullandı: “15 Temmuz 2016’da, millet iradesini yok saymak isteyen bir grup, haince ve alçakça bir planla darbe girişiminde bulunmuştur. Ancak milletimizin canı pahasına darbeye geçit vermemesi üzerine hainler alçakça emellerine ulaşamadan püskürtülmüştür. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde darbe gecesi meydanlara inen milletimizin tanklara, toplara ve güçlü silahlara karşı canını siper ederek darbecileri bozguna uğrattığı bu kahramanlık destanı dünyada ender rastlanılacak bir durumdur. Bu başarı, bu gurur hepimiz için övünç kaynağıdır. 15 Temmuz’un yıldönümünde Türkiye’yi karanlığa sürüklemek isteyen hainleri bir kez daha lanetliyor, o gece sokaklara çıkarak canı pahasına darbecilere karşı duran milletimizin tüm fertlerini de kutluyoruz. 

DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

Hain darbe girişimi ile dünyada sözü dinlenen, her konuda fikri sorulan, adeta dünya siyasetine yön veren güçlü bir Türkiye’nin önüne engel olunmak istenmiştir. Çünkü, bu bölgede Türkiye gibi güçlü bir devlet, bazılarının hain çıkarları için en büyük engeldir. Bizler iş dünyasının temsilcileri olarak, daha güçlü bir Türkiye için, daha aydınlık yarınlar için birlik ve beraberliğimizi koruyarak, daha fazla çalışacağız, üreteceğiz ve ihracat yapacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz’un dördüncü yıl dönümünde, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyor, gazilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’müz kutlu olsun”

15 TEMMUZ MİLLİ İRADENİN DESTANIDIR

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) Başkanı Ahmet Kaplan, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yayımladığı mesajında 15 Temmuz’un Türk milletinin vatan, bayrak, ezan ve demokrasiye olan bağlılığının bir göstergesi olduğunu söyledi.

15 TEMMUZ MİLLİ İRADENİN DESTANIDIR

GAHİB Başkanı Kaplan, 15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, 15 Temmuz 2016’da, Fetullahçı Terör Örgütü mensubu bir grup askerin emir-komuta zincirinin dışına çıkarak başlattıkları hain darbe girişimini kınadıklarını açıkladı. “Milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü coşkuyla kutluyoruz” diyen Kaplan, “Türk milleti 15 Temmuz’da, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde vatanına, bayrağına, ezanına ve demokrasiye el uzatanlara, millet iradesini yok saymak isteyenlere karşı destan yazmıştır” dedi.

GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE’Yİ İSTEMEYENLER HAREKETE GEÇTİ

Darbeci hainlerin ve destekçilerinin temel amaçlarının Türkiye’nin gelişmesini ve kalkınmasını engellemek olduğunu ifade eden GAHİB Başkanı Kaplan, şöyle devam etti: “Güçlü bir Türkiye’den rahatsız olanlar var. Çünkü güçlü bir Türkiye, bazılarının özellikle Ortadoğu ile ilgili planlarını gerçekleştirmelerinin önündeki en büyük engeldir. Bu nedenle ülkemizin kalkınma ve gelişme trendini hazmedemeyenler hain emellerini uygulamaya koyarak, Türkiye’yi güçsüz, her denileni yapan bir devlet haline getirmek istediler. Ancak milletimiz tarihte eşine az rastlanılacak bir kahramanlık örneği ile 15 Temmuz’da hainlerin planlarını yerle bir etti.

ORTADOĞU HALKLARININ GÖZÜ KULAĞI TÜRKİYE’DE

Tarihin her döneminde savaşların, kanın, gözyaşının eksik olmadığı bir coğrafyada yaşıyoruz. Bizler birlik ve beraberliğimizi korudukça, Türkiye her anlamda güçlü kaldıkça, hainler bu coğrafyadaki emellerini gerçekleştiremeyecektir. Kısacası güçlü bir Türkiye’nin varlığı Ortadoğu halkları için de bir kalkandır. Bu duygu ve düşüncelerle vatan savunmasında hayatını kaybeden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yüce Allahın bir daha bu millete bir 15 Temmuz yaşatmamasını diliyorum.”

ŞER ÇETESİ BOZGUNA UĞRADI 

Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mehmet Çıkmaz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayarak ülkeyi kaosa sürüklemek isteyenleri bir kez daha lanetledi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mehmet Çıkmaz ülkeyi kaosa sürüklemek isteyenlerin bozguna uğratıldığına dikkat çekerek milletçe her zaman kenetlenmek, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmek zorunda olunduğunu ifade etti. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü coşkuyla kutladıklarını ifade eden Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Çıkmaz, “15 Temmuz 2016’da aziz milletimize ve devletimize hizmet etmek yerine iradelerini FETÖ terör örgütünün başına teslim eden şer çetesi mensuplarının bu hain darbe girişimi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde, milletimizin iradesi, devletimizin kararlılığı ve güvenlik üçlerimizin etkili müdahalesi karşısında adeta bozguna uğratılmıştır” dedi. Başkan Çıkmaz, 15 Temmuz’un Türk milletinin vatanına, bayrağına ve demokrasiye olan bağlılığını göstermesi açısından da önem taşıdığını vurgularken, şöyle devam etti:

MİLLETİMİZ DARBEYE GEÇİT VERMEDİ 

“Türk milletinin tarihi kahramanlık destanları ile doludur. Bu destanlardan birisi de 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilmiştir. Tarihin her döneminde hür yaşamış olan milletimiz, milli iradeyi, birlik ve beraberliği, vatanın geleceğini ve demokratik kazanımlarımızı hedef alan bu hain kalkışmayı püskürterek, tüm dünyanın takdirini kazanmıştır. Darbeye geçit vermeyen Türk milletinin bu başarısı umudunu Türkiye’ye bağlamış olan diğer mazlum milletlerin büyük sevinç yaşamasına vesile olmuştur. 

ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ

15 Temmuz’un yıldönümünde, milletimizin Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü coşkuyla kutlarken, şanlı bayrağımızın dalgalandığı her karış toprak için demokrasi ve milli irade mücadelesinin bedelini canlarıyla ödeyen, vatanın birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehit ve kahraman gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

15 TEMMUZ’DA TÜRK MİLLETİ DEVLETİYLE BİR OLUP DARBECİLERE GEÇİT VERMEDİ

MÜSİAD Gaziantep Şube Başkanı Fatih Muhaddis Fedaioğu, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin Beşinci yıldönümü ve 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Fedaioğlu, açıklamasında şunları kaydetti: 5 yıl önce, Türkiye Cumhuriyeti tarihine bir hainlik ve zalimlik nişanesi olarak kaydedilen 15 Temmuz Darbe Girişimi’ni, aradan geçen zamana rağmen HALA ilk tank sesinin duyulduğu andaki kadar güçlü bir öfkeyle kınıyoruz. Dünyanın gözleri önünde yaşanan bu demokrasi katline, tüm dünyaya ders olacak nitelikteki cevabı, en mert ve yiğit şekliyle Türk Milleti vermiş, demokrasisine, vatanına ve devletine sahip çıkmanın tarihte eşine ender rastlanan bir örneğini canı pahasına sergilemiştir. 15 Temmuz gecesinde; genciyle, yaşlısıyla, kadın ve erkeğiyle kendi hayatını hiçe sayarak, vatan savunmasını her şeyin önüne koyup sokaklara çıkan aziz milletimiz, darbecilere geçit vermemiştir. FETÖ’nün hain emellerini boşa çıkaran bu azim, kararlılık ve vatan sevdası, bir daha böyle bir kalkışmaya bu topraklarda cesaret edilemeyeceğinin de en büyük teminatıdır. Türk halkının ortaya koyduğu güçlü demokrasi mücadelesi, dillendirilmese dahi, biliyoruz ki tüm dünyanın gıpta ettiği, örnek aldığı bir beraberlik örneği olarak tarihin sayfalarına işlenmiştir. Dil, din, ırk, cinsiyet ayrımından uzak bir kenetlenme örneğini yüz yıllardır bu topraklarda sergileyen milletimiz, bu hazin (hain) kalkışmayla birlikte; ülkemize yöneltilen saldırılara karşı “vatan savunmasını” esas alarak birlikte karşı koymanın gücünü bir kez daha ispat etmiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere devletin çeşitli kademelerinde kümelenen FETÖ mensupları, devletimizin titizlikle yürüttüğü operasyonlar neticesinde tasfiye edilmiştir. Devletimizin bu alandaki mücadelesinin, ilk günden itibaren hiçbir şekilde sekteye uğramadan kararlılıkla sürdüğüne tanıklık ediyoruz.

Vatan Savunması Sözde Hamaset İle Yapılmaz 

Dünyanın en yaygın ve etkin STK’sı olan MÜSİAD, her zaman ve her koşulda milli iradeden yana tavır alarak, ona yönelen her tehdidin karşısında tereddütsüz durmuştur. 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin üzerinden henüz saatler geçmişken, tavrını, hiçbir şüpheye meydan vermeyecek şekilde açıkça ortaya koyan MÜSİAD, devletinin ve milletinin yanında olduğunu açıklamıştır. Yine çok kısa zaman içinde, bu hain kalkışmaya karşı verilen örnek mücadeleyi, yanlış bilinenleri, FETÖ eliyle çarpıtılan doğruları, Türkiye içinde 89 şubesinin yanında 95 ülkedeki 225 şube ve temsilcilik yaygınlığını ve gücünü ortaya koyarak tüm dünyaya aktarmak ve kamuoyuna anlatmak için, hiçbir bahanenin arkasına saklanmadan var gücüyle çalışmıştır. Çünkü biz biliyoruz ki vatan, bahanelerle savunulmaz! MÜSİAD olarak, demokrasinin, bir ülkenin can damarı olduğu bilincinden hareketle, geçmişte olduğu gibi bugün de her koşulda demokrasi mücadelesinin içinde yer alıyoruz. Şehitlerimizin kanı, gazilerimizin fedakârlığıyla kurulan ülkemizin, demokrasi ve halk düşmanı terör örgütleri tarafından tehdit altında tutulmasına, dış mihraklar tarafından hain planlara dâhil edilmesine hiçbir zaman izin vermedik, vermeyeceğiz. Üzerinden 5 yıl geçmiş olmasına rağmen, acıları kalbimizde taze duran ve hiçbir zaman unutmayacağımız gibi, unutulmasına da müsaade etmeyeceğimiz 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Milletimizin yazmış olduğu destanın yıldönümünde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’müzü tebrik ediyorum.

HAİNLERİN EMELLERİ KURSAKLARINDA KALDI

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk, FETÖ terör örgütü tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. yıldönümü ve Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. İMO Şube Başkanı Çeliktürk, darbelerden çok acı çekmiş, büyük bedeller ödemiş bir ülke olduğumuzu belirterek, “15 Temmuz 2016 yılında yaşanan alçak darbe girişiminde ise tarihimizde ilk kez bir darbe girişimine karşı bütün vatandaşlarımız topyekun direnerek darbe girişimini bertaraf etmiştir. Böylece hainler emellerine ulaşamadan, hevesleri kursaklarında kalmıştır” dedi. 

GEÇMİŞTEN DERSLER ÇIKARMALIYIZ

Ülkemizin bir daha 15 Temmuz gibi hain darbe girişimleri ile karşı karşıya kalmaması için gerekli derslerin çıkarılmasını isteyen Başkan Çeliktürk, açıklamasında şöyle devam etti:
“15 Temmuz’da yaşanan hain kalkışmayı bir kez daha lanetliyorum. 15 Temmuz’da milletimiz kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla, her kesimden insanıyla demokrasine ve ülkesine sahip çıkarak dünyanın takdirini kazanmıştır. Millet olarak bir daha böylesine hain kalkışmalarla karşı karşıya kalmamak için geçmişten ders çıkarmalıyız. Bunun için de demokrasiden ve hukuktan şaşmadan, eşit yurttaşlık temelinde bir yönetim anlayışı ile hareket etmeliyiz. Birlik ve beraberlik halinde hareket ederek, ülkemizin kalkınması ve muasır medeniyetler seviyesine çıkması için çaba göstermeliyiz. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, 15 Temmuz ve bütün aziz şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad, makamları ali olsun. Gazilerimize bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız.”

ÇELİKTÜRK’TEN BAYRAM KUTLAMASI 

Çeliktürk, mesajında yaklaşan Kurban Bayramını da tebrik ederek, “Müslümanlar olarak bir Kurban Bayramına daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gerek dinimizde gerekse de toplumsal hayatımızda önemli yeri bulunan bayramlar, bizi biz yapan, birlik ve beraberliğimizi güçlendiren müstesna günlerdir. Kurban Bayramının toplumdaki birlik ve beraberlik duygusunun güçlenmesine, insanlar arasında barış ve uzlaşı kültürünün hakim olmasına vesile olması dolayısıyla tüm Müslümanların bayramını kutlarım” şeklinde açıklamada bulundu. 

NTO BAŞKANLARINDAN 15 TEMMUZ MESAJI

Nizip Ticaret Odası (NTO) Meclis Başkanı Bekir Karabacak ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

NTO Başkanları Karabacak ve Özyurt, hain darbe girişiminin beşinci yıl dönümünde yaptıkları açıklamada “15 Temmuz Kurtuluş Savaşı’ndan bu yana Türkiye’nin karşılaştığı en büyük tehlikedir.” dediler.

15 Temmuz da milli iradeye sahip çıkarak hainleri püskürten Türk milletinin gösterdiği kahramanlığın her türlü övgüye layık olduğunu belirten NTO Başkanları Karabacak ve Özyurt, mesajlarında şu ifadelere yer verdi: “15 Temmuz Destanının asıl kahramanlarının o gece tereddütsüz bir şekilde meydanlara inerek ülkesi ve inandığı değerler için canını vermekten çekinmeyen şehitlerimiz ve gazilerimizdir. Milletimizin canıyla ve kanıyla bertaraf ettiği bu zaferi hiçbir zaman unutmayacağız ve unutturmayacağız. Milletimizin canı ve kanı pahasına gösterdiği bu kahramanlık örneği gelecek kuşaklara bırakacağımız en güzel mirastır. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Bunun bilincinde olarak her zaman hainlere karşı uyanık olacağız. Milletçe ülkemizin bir daha böyle hain kalkışmalarla karşı karşıya kalmaması için birlik ve beraberliğimizi güçlendirmeli, kenetlenmeliyiz. Bu millet, tarihin her döneminde iradesine sahip çıkmış, iradesine ipotek koymak isteyenleri tarihin çöplüğüne göndermiştir. Hainler şunu çok iyi bilmelidir ki, hiçbir güç millet iradesinden üstün değildir. Milletimiz darbeye karşı durarak, Türkiye Cumhuriyeti devletini Milletin iradesi dışındaki hiçbir gücün yönetemeyeceğini açık bir şekilde ilan etmiştir. Hain kalkışmanın yaşandığı o gece meydanları doldurarak ve saldırılara karşı göz kırpmadan şahadet şerbetini içen şehitlerimize bir kez daha yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize de sağlık ve sıhhat diliyoruz. Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Bu duygu ve düşünceler ile milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutluyoruz.” şeklinde konuştular.