Şahinbey Belediyesi ve hayırsever Arslan ailesinin katkıları ile yapılacak olan Malazgirt Mehmet Arslan Cami’nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Şahinbey Belediyesi ve hayırsever Arslan ailesi tarafından Malazgirt Mahallesine yaptırılan Malazgirt Mehmet Arslan Cami’nin temel atma törenine AK Parti Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel, MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Mehmet Berk, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

ŞAHİNBEY BELEDİYE BAŞKANIMIZLA GURUR DUYUYORUZ

AK Parti Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel, Şahinbey İlçesinin her köşesinde insan odaklı hizmetler ve çalışmalar yapıldığını belirterek “Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu  ilçemizin her köşesinde sosyal tesisler, taziye evleri, gençlik merkezleri ve camiler yaparak şehrimizin ve ilçemizin daha yaşanılabilir olması için elinden geleni yapıyor. Bu anamda kendisiyle gurur duyuyoruz. Şahinbey’in her köşesinde bir hizmet var. AK Parti belediyeciliğinin hizmet anlayışı ile insanı merkeze alan ve insan hayatına dokunan çalışmalar yapılıyor. Tüm belediyelerimizle gurur duyuyoruz. Yapılan çalışmalardan dolayı Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederim” dedi.

TÜRKİYE’NİN ÖRNEK BELEDİYESİ

MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, Şahinbey Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye’ye örnek gösterildiğini belirterek “Allah Şahinbey Belediyemizi nazarlardan korusun. Her hafta ilçenin bir köşesinde yapılan hizmetin programı var. Devletimizin Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Şahinbey Belediyemizi İstanbul’a ve Türkiye’ye örnek gösteriyor. Malazgirt gibi ismini destanlardan alan bir mahalleye yapılan bu hizmetten dolayı Allah Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’ndan ve katkı veren Arslan ailesinden razı olsun. Camimiz mahallemize hayırlı olsun” dedi.

HER GÜN BİR ESER KAZANDIRILIYOR

Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediyesi tarafından hayatın her alanına dokunan hizmetler yapıldığını belirterek,  “Şahinbey ve Gaziantep’in genelinde başta yerel yönetimlerimiz olmak üzere hayatın her alanına dokunan hizmetler yapılıyor. Özellikle Şahinbey Belediyemizin eğitim, ulaşım ve din hizmetleri alanında peş peşe her gün yapmış olduğu bir hizmetlerden birini daha temelini atıyoruz. Rabbim Hayırsever ailemizin hayrını kabul etsin. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak olan bu değerli hizmetin mahallemize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

ŞAHİNBEY HIZLA BÜYÜYOR

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yapılan hizmetlerle vatandaşın hayatını kolaylaştırmak istediklerini belirterek “Şahinbey hızla büyüyen bir ilçe,Malazgirt Mahallemiz’de bu büyüme ile gelişen bir mahallemiz. Göreve geldiğimizde 683.000 kişi olan nüfusumuz. 1.250.000’e çıktı. Türkiye’nin nüfus anlamında en büyük ilçesiyiz. Dolayısıyla yeni kurulan mahallelerimize yeni hizmetler getirmek durumundayız. Daha önce Malazgirt Mahallemize yapmış olduğumuz Haşim Bakbak camini hayırseverimiz ve belediyemizin katkılarıyla faaliyete geçirmiştik. Mahallemize ikinci camimizin temellerini attık. Hayırsever Arslan ailesi ile birlikte caminin yapımını Kasım ayında tamamlayacağız. Malazgirt Mahallemize daha önce 6 park ve taziye evi yaptık. Göreve geldiğimizde ilçemizde taziye evi yokken. Şuanda 280 tane bay-bayan taziye evimiz var. Vatandaşlarımız buraları sadece acılı günlerinde değil aynı zamanda açılan kurslarda da kullanıyor. Mahallemizdeki gençlerimize 628 tane tablet dağıtımı gerçekleştirdik. Gençlerimiz için ayrıca bir halı saha yaptık. Malazgirt Mahallemiz ’in Pazar yeri ihtiyacı var. O konuda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Amacımız vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak” dedi.

ALLAH BAŞKANIMIZDAN RAZI OLSUN

Malazgirt Cami’nin yapımına destek olan hayırsever Mehmet Arslan yapılacak olan caminin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek “Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu ile birlikte böyle bir caminin yapımına vesile olduğumuz için oldukça mutluyum. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi. Malazgirt Mahalle Muhtarı Mehmet Yalçınkaya, Şahinbey Belediyesinin çalışmalarından memnun olduklarını belirterek, “Hizmetlerini Gaziantep sınırlarının dışına taşıyan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nun çalışmalarından oldukça memnunuz. Mahallemizin tüm ihtiyaçlarına sağ olsun cevap veriyor. Allah kendisinden razı olsun” dedi.