Şahinbey Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlediği Çocuk Şenliği’nde şimdiye kadar 50 bin den fazla çocuk doyasıya eğlendi. Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde 22-23-24 Nisan tarihleri arasında düzenlenen ‘Çocuk Şenliği’nde çocuklar kendileri için hazırlanan etkinliklerle doyasıya eğleniyor. Çocuklar gün boyunca yüzlerini boyatarak kendileri için hazırlanmış olan şişme oyuncaklarda, çocuk atölyelerinde yeteneklerini geliştirirken, Kukuli, Z Takımı ve Niloya Müzikalleri ile de 23 Nisan’ı doyasıya yaşıyorlar.

HERŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN

Çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı doyasıya kutlamaları için çeşitli hazırlıklar yaptıklarını ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu,  ”23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Çocuklarımızın bayramlarını doya doya kutlamaları için Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezimizde şişme oyun grupları ve çeşitli oyuncaklarla eğlenmelerini sağlıyoruz. Ayrıca Çocuklarımızın kabiliyetlerini geliştirmeleri için açtığımız dokuz atölyede onlara eğitimler veriyoruz. Yine çocuklarımızın çok sevdiği Kukuli, Z Takımı ve Niloya Müzikallerini getirdik. Düzenlediğimiz Çocuk Şenliği’ni şuana kadar 50 bin den fazla çocuğumuz ziyaret etti ve etmeye de devam ediyor. Çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yürekten kutluyorum” dedi.

HEDİYE YAĞMURU  

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Kitap Fuarlarında olduğu gibi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği olan “Çocuk Şenliği” programında da çocukları ve vatandaşları hediye yağmuruna tuttu. Şenliğe çocukları ile gelen vatandaşlara dağıtılan biletlerdeki numaralar üzerinden yapılan çekiliş sonrası bisiklet, tablet, tişört, futbol topu ve daha birçok hediyeler veriliyor.