T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2020/45285 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANISatılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO’LU TAŞINMAZIN
ÖzellikleriGaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 3154 Ada, 1 Parsel, GÜVENEVLER Mahalle/Köy, Elek Çayırı Mevkii, A Blok, Dördüncü-Çatı Kat, 17 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz betonarme karkas olarak yapılmış apartmanın dördüncü- çatı katındaki , kuzey- doğu- batı cepheli daire olup halen içerisinde ikamet edilmektedir. Her katında 2 şer adet daire bulunan bina kaloriferli ve asansörlüdür. 4.Kattaki meskende 1 salon , 3 oda mutfak, antre,kiler, wc-lavabo , banyo ve 2 adet balkon mahalleri bulunmaktadır. 17 bb. nolu mesken projesinde dubleks mesken olarak görülmekte ise de yerinde, 4 kattaki mesken 3+1 daire olarak inşa edilmiş olup, çatı katına çıkan merdiven kaldırılarak çatı katında ayrı bir küçük daire ( dış kapı numarası 10 olan , 2 oda, mutfak, bano,wc ) oluşturulmuştur. Dairenin salon ve oda duvarları sıvalı ve desenli subazlı boyalıdır. Mutfak banyo, wc ve lavabo duvarları tavana kadar fayans kaplama yapılmıştır. Kapılar ahşap , Pencere doğramaları PVC olup çift camlıdır. Odalarda alçı kartonpiyer yapılmıştır. Dubleks dairenin projesinde inşaat alanı brüt 215,14 m2’dir. Net kullanım alanı ise 170,00 m2’dir. Bina yaklaşık 20 yıllık olup yıpranması % 20 olarak düşülecektir. Taşınmazın olduğu bina 01068 nolu sokağa cepheli olup, çevresi tamamen imarlı ve modem şekilde yapılaşmıştır. Şehrin batı ve gelişme bölgesinde bulunmaktadır. Taşınmaz belediye düzenleme Ortaklık Payı verilmiş İmar parselidir. Şehir merkezine yaklaşık 3-4 km mesafede olup her türlü belediye ve sosyal hizmetlerden tam olarak yararlanmaktadır. Taşınmazın olduğu yer modem ve imarlı yapılardan oluştuğundan ve aynı zamanda temiz havası nedeniylede konut açısından şehrin tercih edilen bir yerindedir.
AdresiAtatürk Mah. 01068 Nolu Sokak, No: 6, İkizevler Sitesi A Blok, Dördüncü- Çatı Katı , Daire :8 Şehitkamil / GAZİANTEP
Yüzölçümü1.750,00 m2
Arsa Payı1300/28000
İmar Durumu: İnşaat tarzı Ayrık Nizam Konut Yapı Adasında
Kıymeti615.187,40 TL
KDV Oranı%18
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydında ve dosyasında olduğu gibidir.
1. Satış Günü03/02/2022 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü08/03/2022 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri: GAZİANTEP ADALET SARAYI (EK HİZMET BİNASI) MEZAT SALONU ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2 NO’LU TAŞINMAZIN
ÖzellikleriGaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 3154 Ada, 1 Parsel, GÜVENEVLER Mahalle/Köy, Elek Çayırı Mevkii, B blok, Dördüncü-Çatı Kat, 17 Nolu Bağımsız Bölüm Betonarme karkas olarak yapılmış apartmanın dördüncü- çatı katındaki , kuzey- doğu- batı cepheli daire olup halen içerisinde ikamet edilmektedir. Her katında 2 ‘ şer adet daire bulunan bina kaloriferli ve asansörlüdür. Dairede 1 salon , 3 oda , mutfak, antre,kiler, wc-lavabo , banyo ve 2 adet balkon mahalleri bulunmaktadır. 17 bb. nolu mesken projesinde dublek mesken olarak görülmekte ise de yerinde, 4. kattaki mesken 3+1 daire olarak inşa edilmiş olup, çatı katına çıkan merdiven kaldırılarak çatı katında ayrı bir küçük daire ( dış kapı numarası 11 olan , 2 oda, mutfak, bano,wc ) oluşturulmuştur. Dairenin salon ve oda duvarları sıvalı ve desenli subazlı boyalıdır. Mutfak banyo, wc ve lavabo duvarları tavana kadar fayans kaplama yapılmıştır. Kapılar ahşap , Pencere doğramaları PVC olup çift camlıdır. Odalarda alçı kartonpiyer yapılmıştır. Dubleks dairenin projesinde inşaat alam brüt 205,27 m2’dir. Net kullanım alanı ise 165,00 m2’dir. Bina yaklaşık 20 yıllık olup yıpranması % 20 olarak düşülecektir. Taşınmazın olduğu hina 01068 nolu sokağa cepheli olup, çevresi tamamen imarlı ve modem şekilde yapılaşmıştır. Şehrin batı ve gelişme bölgesinde bulunmaktadır. Taşınmaz belediye düzenleme Ortaklık Payı verilmiş imar parselidir. Şehir merkezine yaklaşık 3-4 km mesafede olup her türlü belediye ve sosyal hizmetlerden tam olarak yararlanmaktadır. Taşınmazın olduğu yer modem ve imarlı yapılardan oluştuğundan ve aynı zamanda temiz havası nedeniylede konut açısından şehrin tercih edilen bir yerindedir.
AdresiAtatürk Mah. 01068 Nolu Sok, No: 4, İkizevler Sitesi B- Blok, Dördüncü- Çatı Katı, Daire : 9 Şehitkamil / GAZİANTEP
Yüzölçümü1.750,00 m2
Arsa Payı1300/28000
İmar Durumuİnşaat tarzı Ayrık Nizam Konut Yapı Adasında
Kıymeti603.738,20 TL
KDV Oranı%18
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydında ve dosyasında olduğu gibidir.
1. Satış Günü03/02/2022 günü 11:15 – 11:20 arası
2. Satış Günü08/03/2022 günü 11:15 – 11:20 arası
Satış Yeri: GAZİANTEP ADALET SARAYI (EK HİZMET BİNASI) MEZAT SALONU ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

3 NO’LU TAŞINMAZIN
ÖzellikleriGaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 3154 Ada, 1 Parsel, GÜVENEVLER Mahalle/Köy, Elek Çayırı Mevkii, A blok, Bodrum Kat, 7 Nolu Bağımsız Bölüm Garaj Dava konusu taşınmaz, doğu cepheden rampaya inişte ,soldan ikinci sıradaki garaj olup, zemini karo kaplıdır. Duvarları ince sıva üzeri badana yapılmıştır. Ön cephesinde otomatik kapısı mevcut olup, garajın elektriği de vardır. 25,81 m2 alana sahiptir. Dava konusu taşınmazın bulunduğu bölge, şehrin orta-üst ekonomik gelir grubunun tercih ettiği, etrafı tamamen imarlı yapılaşmış, şehre 3-4 km. mesafede bulunan ve tercih edilen bir bölgedir. Tüm Belediye hizmetleri, altyapı hizmetleri ve sosyal hizmetlerden tam olarak yararlanmaktadır. Ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Dava konusu taşınmaz, İki bloklu bir sitenin içinde yer almaktadır. Garajın yıpranma oranı % 20 olarak düşülecektir. Ayrıca garaj ile dubleks dairenin aynı parselde olmasına rağmen, konum ve yapı sınıfı olarak garaj ve dubleks mesken eşit şartlarda değerli olamayacağından, şerefiye bedeli (-) olarak garaj fiyatlarından düşülmüştür.
AdresiAtatürk Mah. 01068 Nolu Sok. No:6 İkizevler Sit. A Blok, Bodrum Kat, Doğu Cepheli 7 Bağımsız Bölüm Nolu Garaj. Şehitkamil / GAZİANTEP
Yüzölçümü1.750,00 m2
Arsa Payı212/28000
İmar Durumu:İnşaat tarzı Ayrık Nizam Konut Yapı adasında Gelmekte
Kıymeti50.000,00 TL
KDV Oranı%18
Kaydındaki ŞerhlerTapu kaydında ve dosyasında olduğu gibidir.
1. Satış Günü03/02/2022 günü 11:30 – 11:35 arası
2. Satış Günü08/03/2022 günü 11:30 – 11:35 arası
Satış Yeri: GAZİANTEP ADALET SARAYI (EK HİZMET BİNASI) MEZAT SALONU ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/45285 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.01/12/2021(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/895438/emlak/konut/gaziantep-sehitkamilde-3-1-daire-icradan-satiliktir-coklu-satis-