T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ
2021/6732 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
 Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZINÖzellikleriGaziantep İl, Şahinbey İlçe, 5148 Ada, 3 Parsel, BAĞLARBAŞI Mahalle/Köy, B BLOK K:3 10 Nolu Bağımsız Bölüm Söz konusu taşınmaz güney ve doğu olmak üzere iki cephelidir.Taşınmaz mahallinde yapılan tespit ve ölçümlere göre 96,00m2 kullanım alanına sahip olup; antre-hol, 2 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 wc-lavabo ve 2 balkon bölümlerinden oluşmaktadır.Meskenin giriş kapısı çelik, giriş ve koridor zeminleri seramik kaplama, duvarları saten boyadır.Mutfakta ahşap dolaplar ve granit tezgah mevcut olup, mutfak zemini granit seramik kaplama, duvarı saten boyadır.Meskenin iç kapıları kaliteli ahşap, pencereleri çift camlı pvc doğramadır.Meskenin tüm tavanlarında kartonpiyer süslemeler mevcuttur.Taşınmazın bulunduğu ana binada B blokta 56 mesken, 12 dükkan olmak üzere 68 adet bağımsız bölüm mevcuttur.Taşınmaza bilirkişilerce 450.000,00TL değer tespit edilmiş olup söz konusu taşınmaz bu bedel üzerinden ihaleye çıkarılmıştır.
AdresiAkkent Mah 134005 Nolu Cad Gta Towers B Blok No:7/B 3.Kat D:10 Şahinbey / GAZİANTEP
Yüzölçümü7.287,96 m2
Arsa Payı140/25750
İmar Durumuİnşaat tarzı Ayrık nizam TAKS: KAKS:2,00, HMAX:Serbest
Kıymeti450.000,00 TL
KDV Oranı%1
Kaydındaki ŞerhlerTapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü18/01/2022 günü 10:45 – 10:50 arası
2. Satış Günü17/02/2022 günü 10:45 – 10:50 arası
Satış Yeri: Gaziantep Adliyesi Ek Hizmet Binası Mezat Salonu Şehitkamil/GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/6732 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/11/2021(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/887024/emlak/konut/gaziantep-sehitkamilde-96-m²-daire-icradan-satiliktir