Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, HDI Sigorta Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’ni ikinci sırada bitirerek büyük bir başarı yakalayan Gazişehir Gaziantep Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nı makamında ağırladı. Başkan Şahin, başarılı takımı para ödülüyle ödüllendirdi. HDI Sigorta Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nde 37 maçtan 30’nu galip ayrılarak play-off final serisine kalan ve Fenerbahçe ile eşleşip son maçta kaybederek ikinci olan Gazişehir Gaziantep Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı oyuncuları ve antrenörü, Başkan Fatma Şahin’i ziyaret etti. Oyuncularla bir süre sohbet eden Başkan Fatma Şahin, başarılarından dolayı takımı tebrik ederek yeni sezon için iyi dileklerini dile getirdi. 

ANTRENÖR KARAKAFA DESTEKLERİNDEN DOLAYI BAŞKAN ŞAHİN’E TEŞEKKÜR ETTİ

İkincilik kupasıyla beraber günün anısına Başkan Şahin’le hatıra fotoğrafı çektiren takım adına konuşan Gazişehir Gaziantep Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nı Antrenörü Muharrem Karakafa, engellilere, spora ve takıma verdiği desteklerden dolayı Başkan Fatma Şahin’e teşekkürlerini iletti.

ŞAHİN: BİZ HEDEFİ, İDDİASI OLAN BİR ŞEHİRİZ

Ziyarette konuşan Fatma Şahin, “Spor şehri Gaziantep”, “Engelsiz kent Gaziantep” in başarılı sporcularıyla bir araya geldiği için mutlu olduğunu ve her birine teşekkür ettiğini söyleyerek şunları söyledi: “Hedefe ulaşmak demek, her bir kardeşimin buna inanması demek. Buna inanan bir takım ruhuyla çalışması demek. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak ilgili daire başkanlığını kurduk ama bir şey daha yaptık, engelsiz spor ile ilgili özel bir birim kurduk. Müdürlüğümüz şu anda tamamen bu alanda çalışma yapıyor. Çünkü şuna inanıyorum ki kurumsal kapasite bir iş yapmaya uygun değilse hedefe ulaşamazsınız. Biz hedefi, iddiası olan bir şehiriz. Engelsiz, spor ve genç dostu bir kent olma hedefine ulaşmak için önümüzdeki bütün engelleri kaldırarak yolumuza devam ediyoruz. Sürdürülebilirlik çok önemli başarıların devamını diliyorum.”