Sağlık Sen Gaziantep Üniversite Şubesinin Hemşireler Haftası  ve Anneler  Günü münasebetiyle Burç Park ta  850 Sağlık Çalışanlarıyla  19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında Kahvaltıda bir araya geldi. Gaziantep Üniversite Şube Başkanı Cuma Kerkez, “Sağlık-Sen, insanı yaşat ki devlet yaşasın düsturunu şiar edinmiş, milli ve manevi değerlere sahip erdemliler hareketinin adıdır” dedi. Pandemi sürecinde gece gündüz demeden fedakarca çalışan sağlık ordusunun her zaman yanında olduklarını belirten Kerkez, üye sayılarını artırarak bir kez daha yetkili sendika olmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. Geleneksel olarak düzenlemiş olduğumuz bu kahvaltı programımızda  çalışanlarımızla  ve üyelerimizin aileleriyle birlikte bir arada olduklarını .stresten uzak  maral ve motivasyonlarının yükseldiğini . mutlu ve yüzlerindeki  gülümsemelerinden memnun olduklarını  söyledi. Şube Başkanı Cuma Kerkez  Hekimlerimize ve Sağlık çalışanlarımıza yönelik beklenen yasal düzenlemelerin  bir an önce meclisten çıkmasını  beklemekte olduklarını dile getirdi. Gaziantep Üniversitesi Rektörü Profesör Dr. Arif Özaydın; Çalışanlarımızla bizleri bu güzel ortamda bir araya getiren bu anlamlı günde 19 Mayıs   Gençlik ve Spor bayramını  kutlayarak ; gençliğin zihinde olduğunu hepimizin kendini genç gördüğünü kendimize her alanda yetiştirmek için çok çalışmak gerektiğini   söyledi.  Rektör Özaydın  sözlerine  şöyle devam etti: Sağlık çalışanlarının bu pandemi sürecinde  müthiş işler yaptıklarını  dile getirerek  onlara teşekkür ederken konu sağlıksa gerisi tefferuattır diyerek  sağlık çalışanı kardeşlerimin  sorunlarının  çözülmesi noktasında yanlarında olduklarını  dile getirdi. Pandemi sürecinde bazı  ekonomik sıkıntılar yaşanmasına rağmen   bunların geçici olduğunu,  bir  ekonomist olarak      söylüyorum  bu ekonomik sorunlarımızıda birlik beraberlik içinde  kolaylıkla üstesinden   geleceklerine  inanıyorum dedi.

Gaziantep Üniversite Şube Başkanı Kerkez: Sağlık Ordumuzun Her Zaman Yanındayız

Programlarda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Yasin Barutcu ise dün olduğu gibi bugün de eşitlik, hakkaniyet ve adalet misyonuyla hareket ettiklerini söyledi. Fedakarlık timsali sağlık çalışanlarının emeklerinin karşılığını alabilmeleri için son ana kadar mücadele edeceklerini belirten Barutcu, “Sağlık-Sen her zaman doğrunun, haklının, mazlumun yanında haksızlığın, zulmün karşısında olmuştur. Bu duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz” diye konuştu. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının emeklerini korumak için var güçleriyle mücadele ettiklerini kaydeden Barutcu, “Sağlık-Sen’in gücü birlik ve beraberliğimizden geliyor. Teşkilatımız giderek büyüyor. Biz asla inandığımız yoldan, davamızdan geri durmuyoruz. Mücadele ediyor ve sorunların üstesinden gelmeye devam ediyoruz. Çünkü biz inanmış bir teşkilatız” ifadelerini kullandı. 

Genel Başkan Yardımcısı Barutcu: Çalışanlarımız İçin Son Ana Kadar Mücadele Edeceğiz

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş  Gaziantep’de  S ağlık Çalışanlarıyla buluştu.

Gaziantep Üniversite Şubesinin  düzenlediği  kahvaltı  organizasyonunda konuşan Genel Başkan Durmuş, sendikal gündem ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Sağlık-Sen’in büyük bir aile olduğunu belirten Durmuş, sağlık  çalışanlarının  mali ve özlük haklarını daha ileriye taşımak için mücadele ettiklerini anlattı. Durmuş, “Sendikal hareketimizin odak noktası her zaman sağlık  çalışanlarımızın çıkarları oldu. Onurluca, eğilmeden, kırmadan ve dökmeden alın terinin hakkını savunuyoruz. Bizler, inandığımız davadan asla taviz vermeyiz” dedi. 

“Sendikal Hareketimizin Odak Noktası Her Zaman Çalışanlarımızın Çıkarları Oldu”

Onurluca, eğilmeden, kırmadan ve dökmeden alın terinin hakkını savunduklarını dile getiren Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Sendikal hareketimizin odak noktası her zaman sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın çıkarları oldu” dedi. “En Önemli Gündem Maddemiz 3600’ün Tüm Çalışanları Kapsaması” 6. Dönem Toplu Sözleşme kazanımları hakkında da bilgi veren Durmuş, hem masada hem sahada sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için büyük bir mücadele verdiklerini ifade etti. Bu mücadele sonucunda önemli kazanımlara imza attıklarının altını çizen Durmuş, “Sabit ek ödemelerdeki yüzde 20 artış, gerçekten çok önemli bir kazanımdır. Genel kazanımlara, hizmet kolumuzdaki kazanımların da eklenmesiyle sağlık çalışanlarının gelirlerinde önemli bir artış sağlamış olduk” dedi. Şu anda en önemli gündem maddelerinin 3600 ek gösterge olduğunu belirten Durmuş, ek göstergenin lisanser sağlık çalışanları kapsayacağını hatırlattı. Durmuş, ek gösterge artışının tüm kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde çıkması için mücadele verdiklerini söyledi. Gündemde olan sağlık çalışanlarının ücretlerine yönelik yapılacak düzenlemenin de en kısa sürede Meclis’e gelmesini beklediklerinin altını çizen Durmuş, “Zaten döner sermaye mağduru olan sağlık çalışanları bir de enflasyon altında eziliyor. O yüzden tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak, adil ve hakkaniyetli bir düzenleme istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Adil ve Hakkaniyetli Bir Düzenleme İstiyoruz”

Gündemde olan sağlık çalışanlarının ücretlerine yönelik yapılacak düzenlemenin de en kısa sürede Meclis’e gelmesini beklediklerinin altını çizen Durmuş, “Zaten döner sermaye mağduru olan sağlık çalışanları bir de enflasyon altında eziliyor. O yüzden tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak, adil ve hakkaniyetli bir düzenleme istiyoruz” ifadelerini kullandı.  Yapılan kahvaltı programı sonrasında  sağlık çalışanları çocuklarına yönelik  çeşitli  yarışmalar ve etkinlikler düzenlendi dereceye girenlere  Sağlık Sen genel başkanı  Semih Durmuş,  Gaziantep üniversitesi  Rektörü  Prof.Dr. Arif  Özaydın ve İl sağlık Müdürü  Dr. Umut Mutlu Tiryaki tarafından çeşitli ödüller verilerek  19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramını kutladılar.  Sağlık  Sen Genel Başkanı Semih Durmuş başarılı  çalışmalarından dolayı Sağlık Sen Gaziantep Üniversite Şube başkanı Cuma Kerkez, yönetim kururlu üyelerine, işyeri temsilcilerine ve  emeği geçenlere teşekkür etti.