Gaziantep merkezli Beşler Group, Dubai’de düzenlenen dünyanın en büyük gıda ve içecek fuarı olan Gulfood 2022’nin yıldızı oldu. Beşler Group bünyesinde bulunan Beşler Un, Beşler Gıda, Beşsan Makarna, Beşyem ve Beşler Agro şirketlerine ait markalar dört kıtadan gelen ziyaretçilerden tam puan aldı. 13-17 Şubat tarihleri arasında Duba’de düzenlenen Gulfood 2022 fuarına katılan Gaziantep merkezli 27 firmadan biri olan Beşler Makarna Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Çakmak, Beşler Makarna standına gösterilen ilgiden memnun olduklarını söyledi. Özellikle makarna ve un sektöründe Türkiye’nin en büyük üretici ve ihracatçı firmaları arasında yer aldıklarını ifade eden Beşler Makarna Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Çakmak, fuarla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: 

KAZANDIĞIMIZI YATIRIMA DÖNÜŞTÜRÜYORUZ

“Beşler Makarna olarak 60 yıllık bir ticari geçmişe sahibiz. Temel hedefimiz, bir taraftan kaliteli ve sağlıklı ürünlerle tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılarken, diğer taraftan da kazandığımızı yatırıma dönüştürerek, daha fazla üretim, istihdam ve ihracatla ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlamaktır. Tüketicilerin ürünlerimize olan güven, yeni hedeflerimizi belirlemede ve bu hedeflere ulaşmada bizlere önemli bir motivasyon olmaktadır. 

FUAR, PAZAR PAYIMIZI ARTIRACAKTIR

Üretici ve satıcıların buluştuğu sektör fuarlarını önemsiyoruz. Bu nedenle de sektörümüzün en prestijli fuarlarından biri olan Gulfood’a düzenli olarak katılıyoruz. Beşler Makarna olarak Gulfood 2022 fuarı bizler açısından son derece başarılı geçti. Şirketlerimizin markalarını dünyanın dört bir tarafından gelen gıda sektörünün profesyonellerinin beğenisine sunduk. Ürünlerimize gösterilen ilgi bizleri fazlası ile memnun etmiştir. Fuarda gerçekleştirdiğimiz iş bağlantılarının üretim ve ihracatımıza olumlu etkileri olacaktır.”