Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı’yı GGC’de ağırlayan Başkan Ay ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kaymakam Kalaylı’ya GGC ve çalışmaları hakkında bilgi verirken, Kalaylı da, kurum olarak özellikle eğitim, sosyal tesis ve sağlık tesisleri konusunda yoğun çalıştıklarını ifade etti.  GGC Başkanı İbrahim Ay ve yönetimine bir nezaket ziyaretinde bulunan Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı “GGC ciddi, faydalı, meslektaşları için önemli hizmetler gerçekleştirmiş ve yeni projeler için heyecanla çalışan önemli bir meslek kuruluşu.”

AY, “SEKTÖR YARARINA ÇALIŞMAKTAN YORULMAYIZ”

Bugüne dek meslektaşları için toplu konut projesinden, eğitim, motivasyon ve sektörün ekonomik durumunun iyileştirilmesine kadar pek çok alanda çalışmalar yaptıklarını ifade eden GGC Başkanı Ay “GGC sektörel bir STK. Ancak bizim sektörümüz habercilik olduğu için, sektör çalışanlarımız kadar haber alma hakkı nedeniyle, tüm Gaziantep ve Türkiye halkı da bizim bileşenimiz. GGC olarak bugüne kadar hep aynı bilinçle hareket ettik. Meslektaşlarımızın eğitimi, çalışan meslektaşlarımızın durumlarının iyileştirilmesi ve çok daha iyi sosyal haklara kavuşması, sektördeki gazete, TV, Radyo ve diğer kurum sahiplerinin haklarının korunması her zaman önceliğimiz oldu. Resmi ilanlar, sesli ve görüntülü yayın yapan kurumların frekans hak ve ücretleri, gazetelerin abonelik durumları sorunlarında hep sektör bileşenlerimize sahip çıktık, onlar için mücadele ettik. Meslektaşlarımızın ev sahibi olmaları için toplu konut projesi yaptık ve yıllardır konuşulan ama kimsenin yapamadığı ve herkesin ‘Yapılamaz’ dediğini yaptık. Gazetecileri ev sahibi yaptık. Yine yapacağız. Türkiye’ye örnek bir konsept ile 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü GGC Ödül Törenleri organize ettik. Hem meslektaşlarımıza aileleri ile birlikte olup motivasyon kazandırdık hem de şehir dışından gelen önemli gazetecileri kentimizde ağırlayarak, her etkinlikte şehrimizin saatlerce ulusal yayında kalmasını ve tanıtımının yapılmasını sağladık. Ülkemizin en önemli habercileri ana haber bültenlerinde dakikalarca GGC ve Gaziantep’ten söz etti. Bunlar önemli başarılardı. Aynen devam edeceğiz. Üzerine Medya Akademisi gibi özellikle sektörel eğitim ve gelişime yönelik yeni projeler yapacağız” sözleri ile Kaymakam Kalaylı’yı bilgilendirdi.

KALAYLI, “GGC ÖRNEK OLMAYA DEVAM EDECEKTİR”

Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Başkan Ay’ın anlattığı mesleki hizmetleri çok önemsediğini ve takip ettiğini ifade ederek, “Bunlar Gaziantep ve basın sektörü adına hepimizin gurur duyduğu çalışmalar. GGC bu kentin en önemli tanıtım ayaklarından birisidir. Yaptığı etkinliklerin tüm ülkedeki benzer kuruluşlarca örnek alındığını biliyoruz. GGC yönetiminin yeni dönemde çok daha güzel çalışmalarla sektörü ve çalışanlarını mutlu etmeye devam edeceğine inanıyorum. Gaziantep budur zaten. Türkiye budur. Bakın Gaziantep’in idareci kadrosuna. Öncü bir yapıya sahip Sayın Valimiz Davut Gül’ün yol göstericiliğinde neler yapılıyor? Duyan herkesin ‘Olmaz’ dediği ‘100. Yılda 100 Okul’ projesine. Bugün sayın Cumhurbaşkanımız ve tüm büyüklerimiz bu projeyi Türkiye’ye örnek gösteriyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu projenin katılımcılarına bizzat madalya ve berat verecek. Sayın Valimiz 100 Okul hedefi koydu. Gaziantep’in hayırseverleri bu hedefe katkıda bulunmak için hiç düşünmeden protokol imzalamaya koştu. Ve hedefe tabi ki ulaşılacak. Valimizin öncülüğünün yaptığı bu projenin Gaziantep’in kurtuluşunun 100. Yılı’na denk gelmesi de çok önemli. Şimdi yine Valimiz Sayın Davut Gül tarafından başlatılan HAYAT Projesi var. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan vatandaşlarımıza fırsat eşitliği sağlayacak çok değerli bir proje bu. Proje ile imarsız alanlarda kamulaştırma yolu ile alanlar açılarak buralara sağlık, eğitim, spor, sosyal tesisler oluşturulacak. Zaman isteyen bir süreç ancak startı verildi. Eminiz ki başta sayın valimizin, O’nun ekibi olarak bizlerin ve Gaziantepli hayırseverlerin destekleri ve çalışmaları ile HAYAT Projesi de en az 100 Okul projesi kadar başarılı olacaktır” sözlerini kullandı. Kaymakam Kalaylı 100 Hayırsever projesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımları ile gerçekleşecek olan Madalya ve Berat töreninin 3 Aralık’ta İstanbul’da yapılacağını da sözlerine ekledi.