T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2021/40112 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANISatılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : NO’LU TAŞINMAZINÖzellikleriGaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 1939 Ada, 1 Parsel, BELKIS Mahalle/Köy, A7 Zemin 1 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın genel itibariyle 2 katlı dublekx meskenlerin ve 5-6 katlı apartman tipi yapıların mevcut olduğu, gelişimini tamamlamış olan yerleşim alanı sınırları içerisindedir.Taşınmazın bulunduğu bölgede ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır.Taşınmaz Gaziantep IMKB Ortaokulu ve Tekçeler parkona 100m, Gatem toptancılar sitesine 1,5km mesafededir. Dublekx mesken vasfındaki taşınmaz kuzey, güney ve batı olmak üzere üç cephelidir.Taşınmaz zemin+1 kattan oluşmakta olup zemin katı 57m2 brüt kapalı kullanım alanına sahip olup, 1 salon, mutfak, kiler, wc-lavabo ile açık terastan oluşmaktadır. 1. katı ise 70m2 brüt kapalı kullanım alanına sahip olup, antre-hol, 3 oda, banyo, 1 balkon bölümlerinden oluşmaktadır.Çatı katı ise 20m2 kullanım alanına sahip olup, 1 oda ve 1 wc-lavabodan oluşmaktadır.Dublex mesken 147,00m2 kullanım alanına sahiptir.Meskenin kendine ait bahçesi bulunmaktadır.Taşınmazın zeminleri seramik kaplama, duvarları saten boyadır.Mesken iç kapıları ahşap, penceleri çift cam pvc doğramadır.Mesken bakımladır.
AdresiBelkıs Mah 08030 Nolu Cad No:5Şehitkamil / GAZİANTEP
Yüzölçümü4.330 m2
Arsa Payı96/2304
İmar DurumuYok , İnşaat tarzı Ayrık nizam Taks:0.40 Kaks: 0.75Hmax:6.50m
Kıymeti450.000,00 TL
KDV OranıKDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki ŞerhlerTapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü26/01/2022 günü 14:45 – 14:50 arası
2. Satış Günü21/02/2022 günü 14:45 – 14:50 arası
Satış Yeri: Gaziantep Adliyesi Ek Hizmet Binası Mezat Salonu Şehitkamil/GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/40112 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/11/2021(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/890082/emlak/konut/gaziantep-sehitkamilde-147-m2-dubleks-daire-icradan-satiliktir