T.C.
NİZİP
İCRA DAİRESİ
2018/569 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Özellikleri:Gaziantep İli, Nizip İlçesi, Mevlana Mahallesi, 1658 Ada, 9 Parselde 2.397,11m² yüzölçümlü, 2 adet 9 katlı betonarme apartman ve arsa ana taşınmaz nitelikli, B blok 6. kat. 18 nolu bağımsız bölümde kayıtlı mesken nitelikli taşınmaz. Tam hisselidir. Arsa payı 1/50’dir. Taşınmaz Kanuni Sultan Süleyman Bulvarına cepheli, ulaşımı kolay ve tüm belediye hizmetlerinden faydalanan ve zemin katları işyeri, normal katları konut ağırlıklı olarak kullanılan 5-8 katlı yapılardan oluşan bir bölgede bulunmaktadır. Parsel üzerinde bodrum kat+zemin kat+asma kat+7adet normal kat olmak üzere toplam 9 katlı 2 adet yapının mevcut olduğu görülmüştür. Binanın bodrum katı zemin kattaki işyerlerinin eklentisi ve sığınak, zemin kat ve asma kat birbirleri ile bağlantılı işyeri, normal katlar ise her katta 3 adet olmak üzere mesken olarak inşaa edilmiştir. Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas inşaat sınıfında inşa edilmiş olup, 4-5 yaşlarındadır. Meskenin doğu, batı ve kuzey tarafları açık olup, güney tarafı kapalıdır. Binanın dış cephesi sıvalı ve yalıtımlı, dış cephe boyası ile boyalıdır. Merdiven basımları mermer döşelidir. Merdiven kovasının duvarları sıvalı ve sedef boya ile boyalıdır. Bina asansörlü ve meskenler doğalgaz kombili kat kaloriferi ile ısıtılmaktadır. Meskenin doğalgaz bağlantısı mevcuttur. Taşınmazın net inşaat alanı 128,00m² olup, misafir odası, oturma odası, 2 adet yatak odası, mutfak, antre, hol, banyo, duş, lavabo ve 3 adet balkodan oluşmaktadır. Hol ve odaların tabanı laminant parke döşeli, diğer mekanların tabanları seramik döşelidir. Duvarları sıvalı ve sedef boyalı, banyo, duş ve lavabo duvarları fayans döşelidir. Mutfak tezgahı granit, alt ve üst dolapları mevcuttur. Mesken tavanında spot ışıklı alçıpan asma tavan yapılmıştır. Meskenin iç kapıları SNS ahşap doğrama, pencereler ve balkon kapıları plastik doğramadır.
AdresiMevlana Mah, Kanuni Sultan Süleyman Bulv, Y. Uygur Sitesi, B Blok, No:58/18 Nizip / GAZİANTEP
İmar DurumuParsel ayrık nizam 8 kat ticari konut alanında bulunmaktadır.
Kıymeti850.000,00 TL
KDV Oranı%1
Kaydındaki ŞerhlerTapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü15/12/2021 günü 10:30 – 10:40 arası
2. Satış Günü12/01/2022 günü 10:30 – 10:40 arası
Satış Yeri: Şıhlar Mahallesi, Avkan Sokak No:2A Nizip Belediyesi Mezat Salonu

Satış şartları :1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/569 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/10/2021(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/867923/emlak/konut/gaziantep-nizip-ilcesi-mevlana-mah–de-4-1-128-m2-daire-icradan-satilacaktir