T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ
2016/177322 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu Kaydı : Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Değirmiçem Mah. 358 Ada, 1 Parsel, B blok, 6. Kat, 12 Nolu Bağımsız Bölüm.
Özellikleri: Taşınmaz şehir merkezinin kuzey batısında konumlu olup, Değirmiçem Mahallesi sınırları içerisinde kalmaktadır. Sosyo-ekonomik açıdan orta düzey gelir grubu vatandaşların tercih ettiği bölge konumundadır. Taşınmaz çevresinde genel olarak 6-10 katlı, düzenli yeni apartman yapılaşmalarının yanında, bina yaşı yüksek yapılar ve az sayıda boş parsellerde bulunmaktadır. Taşınmaza yakın konumda olan Gazi muhtar Paşa Bulvarı üzerinden bölgenin farklı noktalarına ulaşım mümkündür. Bölgenin alt yapısı tamamlanmış olup, belediye hizmetlerinden istifadesi tamdır. taşınmaza ulaşım: Bölgenin ana ulaşım arterlerinden Muammer Aksoy Bulvarı üzerinde batı yönünde ve 25 Aralık Devlet Hastanesi istikametinde, Gazi Muhtar Paşa Bulvarının bulunduğu kavşağa kadar ilerlenir. Kavşağa gelindiğinde sağa dönülüp kuzey yönünde Gazi Muhtar Paşa Bulvarı üzerinde, Dr. Kemal Ahi Caddesinin bulunduğu ayrıma kadar ilerlenir. Ayrıma gelindiğinde sol tarafta köşe konumlu değerlemeye esas taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul görülür. Şehrin muhtelif yerlerine ulaşım: Gazi Muhtar Paşa Bulvarı üzerinden geçen toplu taşıma araçları ile ulaşım mümkündür. Onaylı mimari projesine göre değerlemeye konu meskenin yer aldığı B Blok, bodrum, zemin, asma, 8 normal kattan ibarettir. (A-B Blok) bodrum katında trafo odası, müşterek garaj, sığınak ve kalorifer dairesi zemin katında blok girişleri, 20 adet dükkan, asma katında dükkan eklentileri, kapıcı dairesi, (A-B Blok) normal katlarında ise her blokta ve her katta 2’şer adet mesken olmak üzere A ve B Blokta toplam 52 adet bb bulunmaktadır. Bina dış cephesi silikon esaslı boya ile boyalı, merdivenleri ve kat sahanlıkları mermer kaplıdır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Binada asansör ve bireysel kombi/doğalgaz sistemi mevcuttur. taşınmaz, B Blok bina girişine göre ön cephede yer alan, binanın 6. normal katında konumlanan 12 bağımsız bölüm ve 12 kapı numaralı, batı, kuzey ve doğu olmak üzere üç cepheli meskendin Mesken yerinde yapılan tespite göre 197 m2 brüt kullanım alanına sahip olup, antre-hol, 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 INC-lavabo 1 kiler ve 2 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Oda ve salon zeminleri parke ile kaplama olup duvarlar su bazlı boyalıdır. Mutfakta ahşap dolap ve tezgah bulunmaktadır. Islak hacimlerin zemini seramik kaplama olup duvarlar fayans kaplamadır. iç kapılar ahşap doğrama olup boyalıdır. PencereIer pvc doğrama olup, camlar ISI camdır. Daire giriş kapısı çelik kapıIıdır. Taşınmazın ısıtma sistemi doğalgazlı kombidir.

Adresi : Değirmiçem Mah. Dr. Kemal Ahi Cad. Ekin Apt. B Blok, (No:1) 6. Kat, D: 12 Şehitkamil/Gaziantep
İmar Durumu: Ticaret Alanı İçinde Kalmaktadır
Kıymeti: 375.000,00 TL KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü: 15/12/2021 günü 10:20 – 10:25 arası
2. Satış Günü: 10/01/2022 günü 10:20 – 10:25 arası (2. Artırma kalması halinde İİK 128 maddesi gereği düşürülecektir.)
Satış Yeri: Gaziantep Adliyesi, Ek Hizmet Binası, Mezat Salonu, Şehitkamil/Gaziantep
—————————————————————————————————————————————–
Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/177322 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.15/10/2021(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/867768/emlak/konut/gaziantep-degirmicem-de-3-1-brut-197-m2-daire-icradan-satilacaktir