T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ
2019/144727 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, K.Kızılhisar Mah. Karanlık Dere Mevkii, 904 Ada, 7 Parsel, B blok, 4. Kat, 18 Nolu Bağımsız Bölüm.
Özellikleri: Meskenin bulunduğu binanın kuş uçumu olarak 30 m doğusunda içerisinde teleferik, miniatürk ve çeşitli sosyal tesislerin bulunduğu Şahinbey parkı vardır. Dava konusu taşınmazın 600 m güneyinde Güneykent Anadolu lisesi ,kuş uçumu olarak 970 m güneyinde ise şehrin önemli ana arterlerinden Gaziantep Çevre yolu vardır. Dava konusu taşınmazın kuş uçumu olarak 700 m kuzeydoğusunda üzerinde Tramvay çalışan Adnan Menderes bulvarı ve Erdem Koleji vardır. Dava konusu taşınmaz şehir merkezine 6.43 km uzaklıktadır. Dava konusu meskenin kendi içinde üç odası, bir misafir salonu, mutfak, banyo, wc, lavabo, antre, ve iki balkon’dan oluşmaktadır. Elektrik ve suyu bulunmaktadır. Meskenin duvarları ince sıva üzerine subazlı boyalıdır. Misafir salonu ve odaların tabanı laminant parke kaplıdır. Mutfak, koridor ve ıslak zemin tabanları seramik, duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Kapı doğramaları ahşap üzeri yağlı boyalıdır. Pencereler PVC dir. Meskenin doğalgaz ile ısıtıldığı ve asansörlü olduğu görülmüştür. Bina yaklaşık olarak 5-6 yıllık olduğu tespit edilmiştir. Meskenin inşaat alanı 115 m2 dir. Ulaşım problemi yoktur. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Çevresi tamamen imarlı ve ruhsatlı yapılaşması devam etmekte olup; şehrin gelişen bölgesindedir.

Adresi : Güneykent Mah. 103205 Nolu Sok. Ataköy Sit. B Blok, 5. Kat, No:18 Şahinbey/Gaziantep
İmar DurumuAyrık nizam konut yapı adasına denk gelmektedir.
Kıymeti400.446,00 TL
KDV Oranı%1
Kaydındaki ŞerhlerDosyasında Mevcut
1. Satış Günü16/12/2021 günü 10:20 – 10:25 arası
2. Satış Günü11/01/2022 günü 10:20 – 10:25 arası
Satış Yeri: Gaziantep Adliyesi, Ek Hizmet Binası, Mezat Salonu, Şehitkamil/Gaziantep

Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/144727 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.11/10/2021
***İş bu ilan tebliğat yapılamayan tüm ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.(İİK. M 126)İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
(İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/864150/emlak/konut/gaziantep-sahinbeyde-3-1-115-m2-daire-icradan-satiliktir