T.C.
GAZİANTEPİCRA DAİRESİ

2020/974 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZINÖzellikleriGaziantep İl, Şehitkamil İlçe, İncilipınar Mahallesi, 647 ada ,31 parsel de kayıtlı bulunan, cinsi tapu kayıtlarında arsa olarak belirtilen parselin tamamı 2.298,00 m2 olup, kat irtifakına göre 45/2298 arsa paylı 2. kat 23 nolu Bağımsız Bölüm olan Büro niteliğindeki taşınmaz büro olarak planlanmış olup iki oda, antre, mutfak ve müştemilattan oluşmaktadır. Duvarları ince sıva üzeri yağlı boyalıdır. Islak zemin tabanları seramik ile kaplanmışıtır. Antre ve odaların tabanı laminant parke ile kaplanmıştır. İç kapı doğramaları ahşap doğrama olup boyalıdır. Dış kapı demir doğrama, pencereler PVC den imal edilmiştir. Mutfak, lavabo, tuvalet ve banyo duvarları fayansla kaplıdır. İnşaat brüt alanı 100,00 m2 dir. Büronun elektrik, suyu ve asansörü bulunmakta olup, kalorifer ile ısıtılmaktadır. Taşınmaz şehir merkezinde bulunmaktadır. Kıbrıs Caddesi ile Kamil Ocak Caddesinin kesiştiği köşe başı parseldir. Kuzey Çapraz karşısında Nail Bilen Caddesi, yaklaşık 110 m Prof. Muammer Aksoy Bulvarı bulunmakta, olup çevresi tamamen imar planına uygun olarak İş merkezleri ile yapılaştığı görülmüştür. Taşınmazın her türlü belediye hizmetleri ve sosyal hizmetlerden faydalandığı görülmüştür.
Adres: İncilipınar mahallesi, Kamil Ocak Cad, Fatih İş Merkezi no:21 K:2 D:23 Şehitkamil/ Gaziantep tir.
Arsa bedeli: 2.298,00 m2 x 45/2298 arsa payı x 4.500,00 TL/m2 = 202.500,00 TL
Yapı bedeli: 100.00 m2 x 1.450,00 Tl /m2 x 0.68 (%32 yıp)= 98.600.00 TL
TOPLAM =301.100,00 TL dir.
İmar DurumuVar , İnşaat tarzı Uygulama imar planında merkezi iş alanına geldiği belirtilmiştir.Parsel imar parselidir.
Kıymeti301.100,00 TL
KDV Oranı%18
Kaydındaki ŞerhlerTapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü19/10/2021 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü18/11/2021 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri: Gaziantep Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası Mezat Salonu Şehitkamil/GAZİANTEP

Satış şartları :
1- 
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/974 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.17/05/2021(İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/793359/emlak/is-yeri-ve-ticari-isletme/sehitkamil-incilipinar-mahallesinde-100-m2-buro-icradan-satilik