T.C.

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2021/10765 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZ KAYDI : Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 2528 Ada, 7 Parsel, GÜVENEVLER Mahalle/Köy,A blok 4. kat -Çatı /19Nolu Bağımsız Bölüm özellikler :Taşınmaz, parsel 29084 nolu sokak İle 29090 sokağın kesiştiği köşe başı parsel olup, her ikisine de cephelidir. 26 nolu Caddenin yaklaşık 190 m kuzeyinde, Duisburg Bulvarına 220 m, yaklaşık 250 m batısında Güvenevler semt parkı, yaklaşık 100 m kuzeybatısında çocuk bahçesi bulunmaktadır. Dava konusu taşınmaz, her türlü belediye hizmetleri ve sosyal hizmetlerden faydalandığı görülmüştür. Yakın çevresinde park, Okul, Camii vs bulunmakta olup, Şehrin tercih edilen semtinde bulunmaktadır. Dava konuşu taşınmazın yol, su, elektik. kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz v.s. gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta olup, Caddeye ve Bulvarlara yakın olup, dolmuşve otobüs duraklarına yakın olması nedeniyle ulaşım sorunu yoktur. Taşınmazın İmar durumu özellikleri ile birlikte İnşaat yapımına elverişli olması, ana yola cepheli olmaması, imar parselli arsa olması, belediye altyapı ve sosyal hizmetlerden faydalanması, çevresinin imar parseli olması olumlu unsurlar, şehir merkezine uzak olması olumsuz unsurlarıdır. Taşınmazın yukarıda belirtilen tüm olumlu ve olumsuz yönleri dikkate alınmıştır. Meskende kimse olmadığından ilgili proje üzerinden yapılan inceleme neticesinde, Yapı Betonarme karkas olarak yapılmış, normal kat 142,15 m2,çatı katı İle toplam 223,50 m2 olan normal katta 3 Oda, salon, mutfak, kiler, banyo ve tuvalet, çatı katında banyo -tuvalet2 odadan oluşmaktadır. Oda ve salon tabanları ahşap parke, ıslak zeminler seramik ile kaplıdır. Duvarları ince sıva üzeri yağlı boyalı ile kaplıdır, Pencereleri PVC çift camlı, iç kapıları ahşap doğrama olup boyalıdır. Elektrik, suyu ve asansörlü olup doğalgaz kalorifer İle ısıtılmaktadır. Yapı yaklaşık 20-25 yıllık olup yıpranması %20 dir.
Adresi: Güvenevler Mah 29084 Sokak Nurkent Sitesi A Blok 16 No:9 Şehitkamil/ GaziantepŞehitkamil / GAZİANTEP
Yüzölçümü: 3.760,00 m2
Arsa Payı: 144/4800
İmar Durumu:İnşaat tarzı imar planında 0,351,35 ayrık nizam üç katli konut yapı adasına gelmekte
Kıymeti: 890.667,60 TL
KDV Oranı: KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler:25/11/2020 Tarihli rapora göre ;bu bağımsı bölümün projede belirlenen bağımsız bölüm numarası numarası ile fiili kullanımı uyumsuzdur.26/11/2020 tarih 68206 yevmiye
Tapu kaydında ve dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü: 16/09/2021 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü: 21/10/2021 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri: GAZİANTEP ADALET SARAYI (EK HİZMET BİNASI) MEZAT SALONU ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/10765 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.07/07/2021(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/818681/emlak/konut/sehitkamil-guvenevler-mah-de-223-m2-3-1-dubleks-daire-icradan-satiliktir-