T.C.

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2019/141631 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri:Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, Güvenevler Mahallesi, 3888 Ada, 2 Parsel, 1.kat, 4 Nolu Mesken nitelikli Bağımsız Bölüm. Taşınmazın adresi Atatürk MahallesiAsım Cenani Caddesi No:14Ş.Kamil/Gaziantep’dir. Arsa payı 83/1214’tür. İmar paftasındaparselin imar planında a-3 konut yapı adasına geldiği görüldü. Allaben yüzme havuzunun 110 m kuzeyinde ve buhara parkına200 m mesafededir. Parselde 5 katlıyapı olup altında 19,02 m2eklenti garaj bulunur. Betonarma karkas olarak imal edilmiş, 1.kattaki meskenin inşaat alanı eklenti garaj dahil 237,16 m2 dir.Mesken 3 oda 1 salon mutfak, banyo lv.wc, ve 2 balkondan oluşur.salon ve oda zeminleri parke, ıslak hacimler seramik kaplı, duvarlar sıvalı ve boyalı, mutfak tezgah arası, banyo ve wc duvarları fayans kaplı, tavanlar plastik boyalı ve kartonpiyerdir. İç kapılar ahşap kapı pencereler pvc doğramadır.Dış kapısı çeliktir. Yaklaşık 14 yıllıkve yıpranma payı % 10 dur.Asansörlü olup bireysel kombi doğalgaz ile ısınır. Her türlü belediye ve sosyal hizmetlerden faydalanır.
Kıymeti491.353,46 TL
KDV Oranı%18
Kaydındaki ŞerhlerHaciz ve ipotek şerhleri vardır.
1. Satış Günü10/11/2021 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü08/12/2021 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri: GAZİANTEP ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI MEZAT SALONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/141631 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.18/08/2021(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/840404/emlak/konut/sehitkamil-guvenevler-mah-de-237-m2-3-1-daire-icradan-satiliktir