T.C.

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2019/2327 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Bülbülzade Mah. 4344 Ada, 1 Parsel, 5. Kat, 23 Nolu Bağımsız Bölüm. Satışa konu Taşınmaz Hisseli Olup; Taşınmazda borçlunun 4/5 lik Hissesi Satılacaktır. Taşınmaz Hisseli ve Mesken Olduğundan tescil işlemi yapılacak ancak Tahliye ve Teslim İşlemi Yapılmayacaktır.Özellikleri :Taşınmaz genel itibariyle imarlı ve düzenliyapılaşmaların mevcut olduğu, Gaziantep ilinin gelişmekte olan bir bölgesinde yer almaktadır. Bölgede yapılar genelde 6-8 katlı ayrık nizam tarzında betonarme apartmanlar şeklindedir. Yapılarınkalitesinede bağlı olarak genelde orta gelir grubundaki kişilerce ikamet amaçlı tercih edilmektedir. Taşınmazın yakın çevresinde Şahinbey Parkı, Ömer Human Camii ve benzer nitelikte konut ve ticaret alanları bulunmaktadır. Bölgenin ulaşım olanakları bakımından güçlü olması, Pazar yerine, süpermarketlere, eğitim kurumlarına yakın konumda yer alması değerini olumlu yönde etkilemektedir. Bölgede teknik altyapılar tamamlanmış olup bölgenin kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Taşınmazın yer aldığı ana taşınmaz, 2 bodrum + zemin + asma + 5 normal katlı olarak projelendirilmiş ve inşa edilmiştir. Proiesine göre 2. Bodrum katta sığınak, kalorifer dairesi, müşterek otopark ve 4 adet garaj; 1. Bodrum katta müşterek otopark ve 2 adet garaj; zemin katta 6 adet asma katlı dükkan ve bina girişi; 5 normal katın her birinde 3’er adet mesken; olmak üzere toplam 25 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın; giriş holü zeminleri mermer kaplı, duvarları kısmen plastik boyalıdır. Merdiven ve kat holleri zemini mermer kaplama duvarlar plastik boyalıdır. Binanın dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Binada I adet asansör bulunmaktadır. Bina Bakımlıdır. Taşınmaz konumlu olduğu binanın düzenlemesi tamamlanmıştır. Taşınmaz mahallinde yapılan incelemelere göre; salon, 4 oda, mutfak, kiler, banyo, duş, Ivb-wc, anü, hol ve 2 balkon hacimlerinden oluşmakta olup, yaklaşık net 170 m2, brüt 190 m2 kullanım alanına sahiptir. Taşınmaz iç hacimlerinde antre ve hol zeminleri granit kaplama, duvarları duvar kağıdı kaplıdır. Salon ve odalarda zeminler parke kaplama olup, duvarlar saten boyalıdır. Mutfak bölümünde ahşap mutfak dolabı, granit mutfak tezgahı bulunmakta olup duvarları saten boyalı, zeminleri granit kaplamadır. Islak hacimlerde zeminler seramik, duvarlar fayans kaplamadır. Pencereler pvc doğrama ve çift camlı, iç kapılar ahşap, dış kapı ise çelik kapıdır. Meskende ısınma bireysel kombi doğalgaz ile sağlanmaktadır. Taşınmaz yapı ve işçilik kalitesi bakımından iyi seviyededir.
Adresi:Bülbülzade Mah. Yeşilvadi Bul Can Yeşilbağ Apt. No:167/13 Şahinbey/Gaziantep
İmar Durumu: Ayrık nizam, Hmax: 4 kat, ön bahçe mesafesi: 8 m, yan bahçe mesafesi: toplam 11 m, arka bahçe mesafesi 11/2, Emsal: 1.55 yapılaşma koşullan ile Ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti: 336.332,00 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü: 25/11/2021 günü 10:15 – 10:20 arası
2. Satış Günü: 21/12/2021 günü 10:15 – 10:20 arası
Satış Yeri: Gaziantep Adliyesi, Ek Hizmet Binası, Mezat Salonu, Şehitkamil/Gaziantep
Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2327 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/07/2021(İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/824765/emlak/konut/sahinbey-bulbulzade-mah-de-190-m2-4-1-daire-hissesi-icradan-satiliktir