Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümü 2. sınıf öğrencisi Gizem Eldeniz, sahipsiz sokak hayvanlarının, yemek ve barınma ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlayıp geliştirdiği kedi yuvaları, Gaziantep’in  belirli noktalarına  yerleştirildi. ‘’Yaşamak istediğin gibi yaşat’’ projesi herkesin beğenisini topladı. Gaziantep’te  son yıllarda sokak hayvanlarına yönelik koruma projeleri tek tek hayata geçiriliyor.Gerek belediyeler, gerek kurumlar, gereksede öğrenciler  sokak hayvanlarına yönelik yaptıkları projelerle farkındalık yaratıyorlar.

SAHİPSİZ SOKAK HAYVANLARI HEDEF ALINDI

Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümü 2. sınıf öğrencisi Gizem Eldeniz,  hocaları Prof.Dr. H Güçlü Yavuzcan, Dr. Öğr. Üyesi Murat Önder, Dr. Cemil Yavuz ve Barış Gür öncülüğünde “Yaşamak istediğin gibi yaşat” sloganıyla sokak hayvanlarına yönelik proje tasarımı gerçekleştirdi. Gerçekleşen proje kapsamında sahipsiz sokak hayvanlarının yemek ve barınma ihtiyaçlarını karşılanması hedef alındı. Gizem Eldeniz’in tasarlayıp hazırlamış olduğu kedi yuvaları Gaziantep içerisinde ihtiyaç görülen noktalara yerleştirildi. 

YERYÜZÜNDEKİ BÜTÜN CANLILARIN YAŞAM HAKKI VAR

Sokak hayvanlarının yemek ve barınma ihtiyaçlarını karşılanmasını  sağlamak için Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümü 2. sınıf öğrencisi Gizem Eldeniz tarafaından tasarlanan kedi yuvaları, sokak hayvanlarını konforlu bir yaşam süremesine imkanı sunuyor.Proje tasarımcısı Gizem Eldeniz, yeryüzündeki bütün canlıların yaşama ve barınma hakkı olduğunu belirterek, patili dostlara sahip çıkmaya çalıştıklarını söyledi Eldeniz ‘’Sokak hayvanları , hayatı bizle paylaşan diğer canlılardır.Bizlerin yeryüzünde ne kadar yaşama hakkı varsa onlarında yaşama hakkı vardır.Sevgiyi  birlikte paylaşarak daha mutlu olabiliriz. ‘Yaşamak istediğin gibi yaşat’  sloganıyla sokak hayvanlarına yönelik yaptığımız  proje tasarımı ve uygulaması bunun en güzel örneklerinden biridir’’ dedi.