Kuzey İtalya’daki I.S.E.O (Institute for Studies on Economics and Employment) Enstitüsü tarafından düzenlenen; “Pandemi Sonrası Dünya Ekonomisi” konulu konferansa, Türkiye’den Hasan Kalyoncu Üniversitesinde eğitim gören doktora öğrencisi Fırat Cem Doğan, tam burslu olarak davet edildi.

17. KEZ DÜZENLENEN KONFERANS, BU YIL PANDEMİ SONRASI DÜNYA EKONOMİSİ İLE TOPLANACAK

Nobel Ekonomi Ödülüne layık görülen Robert Solow’un başkanlığını yürüttüğü, Kuzey İtalya’daki I.S.E.O (Institute for Studies on Economics and Employment) Enstitüsü, 17. geleneksel konferansını “Pandemi Sonrası Dünya Ekonomisi” konusu altında yapacak. Bu yıl online olarak yapılacak konferansa dünyanın en iyi üniversitelerinden araştırmacıların katılımı beklenirken Türkiye’den, Hasan Kalyoncu Üniversitesinde (HKÜ’de) doktora öğrencisi olarak öğretimi süren, Fırat Cem Doğan davet edildi. HKÜ’nün ikinci mezunu olan Fırat Cem Doğan, HKÜ’de araştırmacı olarak çalışmalarını sürdürüyor.

DÜNYANIN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİNDEN KONFERANSA KATILIM

1998 yılında Dünyaca ünlü Nobel Ekonomi Ödüllü Ekonomist Franco Modigliani tarafından kurulan, kendi soyadıyla ortaya koyduğu büyüme modeliyle, 1987 yılında Nobel Ekonomi Ödülüne layık görülen Robert Solow’un başkanlığını yaptığı I.S.E.O enstitüsüne, dünyanın en seçkin üniversitelerinden doktora öğrencileri katılacak. Konferansa: Stanford University, Cambridge University, Harvard University, Oxford University, London School of Economics, University of Alberta, Washington University, Adam Smith Business School, University of Winsconsin, King’s College London University, George Mason University, Moscow University, Johann Wolfgang Goethe University, Cologne Business School, University Clermont Auvergne, Toronto University, University of Copenhagen, Western University, University of Cape Town, University of Edinburg gibi dünyanın en iyi üniversitelerinden araştırmacı ve doktora öğrencilerinin davet edildiği bildirildi.

“KATILACAĞIM KONFERANSTA ÜLKEM İÇİN ÖNEMLİ ANALİZLER VE ÇIKARIMLAR YAPACAĞIM”

Ülkemizden HKÜ adına katılacak Doğan, “Dünyaca ünlü bu konferansa üniversitem ve ülkem adına katılacak olmak bana büyük onur veriyor. Katılacağım konferansta ülkem için önemli analizler ve çıkarımlar yapacağım. Bu çıkarım ve analizleri, eğitim gördüğüm üniversitemde öğretim elemanlarımla detaylı inceleyeceğiz. Katıldığım konferanstaki verileri ülkem adına ne gibi katkılar sağlayacağı düşüncesiyle, çeşitli çalışmalarda kullanmak en büyük hedefimdir. Konferansa katılmamda bana destek veren Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli başta olmak üzere üniversitedeki tüm öğretim elemanlarına ve bizden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mütevelli Heyetine sonsuz teşekkürlerimi sunarım” dedi.

NOBEL EKONOMİ ÖDÜLLÜ KATILIMCILAR, KONFERANSTA KONUŞMA YAPACAK

I.S.E.O Enstitüsünün “Pandemi Sonrası Dünya Ekonomisi” başlıklı 17. geleneksel konferansındaki katılacak konuşmacılar; (2001) Nobel Ekonomi Ödüllü Ekonomist Joseph Stiglitz, (2001) Nobel Ekonomi Ödüllü Ekonomist Michael Spence, (2015) Nobelli Ekonomi Ödüllü Ekonomist Angus Deaton, (2019) Nobelli Ekonomi Ödüllü Ekonomist Michael Kramer, (2007) Nobel Barış Ödüllü Ekolojist Ricardo Valentini, Manchester Üniversitesi Küresel Kalkınma Enstitüsünde Çevre Profesörü Bina Agarwal olarak açıklandı.