Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Gaziantep Gençlik ve Spor Festivali” nin 3’üncü günü olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda etkinlikler ve konserler aralıksız sürdü. Festivalde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ünlü rapçi Sefo, il protokol üyeleri ve gençlerle Gaziantep’i ve gençliği simgeleyen “G” harfi şeklindeki meşaleyi yaktı.

ŞAHİN: 19 MAYIS, BAĞIMSIZLIĞIMIZIN MEŞALESİNİN YAKILDIĞI GÜNDÜR

 Konserler esnası sahneye çıkan Başkan Fatma Şahin, rapçi Sefo’ya günün anısına çiçek verirken, müzisyen Ali Kınık’a tespih hediye etti. Başkan Şahin, yaptığı konuşmada Gaziantep’in gençlerini överek şunları söyledi: “Bugün çok özel bir gün. 19 Mayıs. 19 Mayıs, bağımsızlığımızın meşalesinin yakıldığı gündür. 19 Mayıs, ‘Ya İstiklal ya ölüm’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün günüdür. ‘Cumhuriyeti biz kurduk onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz’ diyerek gençleri işaret etmiştir. Gençler geleceğimiz, gözümüzün nuru, başımızın tacı. Kültürüyle, sanatıyla, eğitimiyle, sporuyla, bilimiyle yükselen Gaziantep için hazırız.” Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan ise Ali Kınık’a üstünde sanatçının ismi yazan 27 numaralı Gaziantep Futbol Kulübü formasını Kınık’a hediye etti. Taşdoğan, Ali Kınık’ın “Ali Ayşe’yi Seviyor” şarkısına atıfta bulunarak “Ali vatanı, milleti, bayrağı, Gaziantep’i seviyor” diyerek sanatçıyı övdü.  

KONSERLER VE ETKİNLİKLER BAYRAMA RENK KATTI

Konserler öncesi gençlerin büyük beğenisi ve ilgisini toplayan Telekutu Oyunu, Kadir Çöpdemir’in sunumuyla devam etti. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan Çöpdemir, Gaziantep’te yaşadığı deneyimleri anlattı. Komik anılarını paylaştığı yarışmada bayrama özel başta tablet olmak üzere birçok büyük hediyeyi katılımcılara dağıttı. Telekutu Oyunu sonrası sahneye ilk olarak rapçi Sefo çıktı. Sefo sevilen birçok şarkısını Gazi şehirli hayranlarıyla beraber söyledi. İzleyicilerle sürekli iletişime geçen Sefo, telefon ışıklarının açılmasını isteyerek “Bilmem mi?” şarkısı eşliğinde muhteşem bir şov yaptı. Sefo, ilk defa Büyükşehir Belediyesi Çocuk Festivali’nde Gaziantep’te seslendirdiği ve kısa sürede beğeni büyük beğeni toplayan “Tutsak” şarkısını gençlerle hep bir ağızdan söyledi. Sefo konseri sonrası sahneyi devralan Ali Kınık, sevilen şarkılarını Gazi şehirli hayranları için okudu. Gaziantep’i “Milli mücadelenin en yüce kalelerinden biri” olarak nitelendiren Kınık, Antep Savunması’nda şehit düşenlere ve gazilere Allah’tan rahmet diledi. Konserlerin son bölümünde ise sahneye DJ Hakan Akkuş geldi. Muhteşem mixleri ve müzikleriyle gençleri adeta coşturdu.