T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2016/195767 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANISatılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Emek Mah. 162 Ada, 690 Parsel, 2. kat, 5 Nolu Bağımsız Bölüm.
Özellikleri: Dava konusu taşınmaz, 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, antre-hol, lv-wc, balkon mahallerinden oluşmaktadır. Duvarları ince sıva üzeri yağlı boyalıdır. Salon ve odaların zemini laminat parke kaplıdır. Islak zeminler seramik ve fayans kaplıdır. Dış doğramalar pvc esaslı olup, iç doğramalar ahşaptır ve boyalıdır. Çevresi imarlı yapılaşmış olup, tüm belediye hizmetleri, altyapı hizmetleri ve sosyal hizmetlerden yararlanmaktadır. Ulaşım sorunu yoktur. 138,00 m2 alanlı olup, bina yaklaşık 10-12 yıllıktır. Merkezi doğalgaz sistemi ile ısıtılmaktadır.
AdresiEmek Mah. Mareşal Fevzi Çakmak Bulvarı, Süheyla Tahaoğlu Sok. Şehr-İ Akmaz Apt. 2. Kat, No:1/5Şehitkamil / GAZİANTEP
İmar Durumuayrık nizam 5 katlı konut yapı adasına gelmekte
Kıymeti565.560,00 TL
KDV Oranı%1
Kaydındaki ŞerhlerDosyasında Mevcut
1. Satış Günü24/02/2022 günü 10:30 – 10:35 arası
2. Satış Günü22/03/2022 günü 10:30 – 10:35 arası
Satış Yeri: Gaziantep Adliyesi, Ek Hizmet Binası, Mezat Salonu, Şehitkamil/Gaziantep

Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/195767 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/12/2021 ***İş bu ilan tebliğat yapılamayan tüm ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.
(İİK. M 126)İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/901216/emlak/konut/gaziantep-sehitkamilde-3-1-daire-icradan-satiliktir