T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2018/2130 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
 Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO’LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI:Gaziantep ili, Şehitkamil ilçesi, Batıkent mahallesi, 3168 Ada , 3 Parselde kayıtlı bulunan, parselin tamamı 3.742,84 m2 olan, cinsi tapu kayıtlarında 2 bloklu 12 şer katlı betonarme apartman nitelikli, A blokta, 9.cu kattaki 17 bağımsız bölüm nolu mesken nitelikle taşınmazİMAR DURUMU:: Şehitkamil İlçe Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğündeki ilgili imar paftasında görüleceği üzere 3168 ada, 3 parseldeki taşınmazın, 1/ 1000 ölçekli imar planında olduğu, imar planında kaks: 2.30, Ticaret ve Konut alanına geldiği belirtilmektedir.
ADRESİ:Batıkent Mahallesi, Kürşad Tüzmen Bulvarı, no: 12 , Açelya Konutları A- Blok, Kat: 9, Daire:17 Şehitkamil / GAZİANTEP
ÖZELLİKLERİ: Satışa konu taşınmaz A blok, 9. normal kattaki 17 bağımsız bölüm nolu ( Daire no: 17) kuzey- doğu- güney cepheli meskendir.Satışa konu mesken 1 salon, 4 oda, mutfak,antre, banyo,kiler,lavabo,wc ile 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin tüm oda duvarları ,antre dahil duvar kağıdı ile kaplanmıştır. Dairenin salon ve oda tabanları ahşap laminat parke, Mutfak tezgah üstü, banyo ve wc- lavabo duvarları tavana kadar fayans kaplama yapılmıştır. Odaların tavanlarında spot lambalı, gizli ışıklı dekoratif alçı kartonpiyer yapılmıştır.Kapılar ahşap, pencere doğramaları PVC olup çift camlıdır. Mutfak dolapları hazır mutfak montajlıdır. Dairenin elektrik ve suyu mevcut olup, toplam brüt inşaat alanı 242,81 m2 , net alanı ise 200,00 m2 dir.Satışa konu taşınmazın olduğu bina kaloriferli ve asansörlüdür. Her katta 2 daire bulunmaktadır.Bina yaklaşık 15-16 yıllık olup yıpranması % 20’dir. Her türlü Belediye ve Sosyal hizmetlerden tam olarak yararlanmaktadır. Çevresi tamamen imarlı yapılaşmıştır.Yüzölçümü3.742,84 m2
Kıymeti1.118.603,75 TL
KDV Oranı%18
Kaydındaki ŞerhlerTapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü22/12/2021 günü 10:30 – 10:35 arası
2. Satış Günü19/01/2022 günü 10:30 – 10:35 arası
Satış Yeri: GAZİANTEP ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI MEZAT SALONU

Satış şartları :1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2130 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.21/09/2021(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/853885/emlak/konut/gaziantep-sehitkamilde-4-1-daire-icradan-satiliktir