T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2020/55926 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
 Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO’LU TAŞINMAZINÖzellikleriGaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 3091 Ada, 4 Parsel, GÜVENEVLER Mah., 1.KAT-9 nolu bağımsız bölüm niteliğindeki taşınmaz bilirkişiler tarafından yapılan incelemelerde 1116 sokağın kuzeyinde olup sokağa cephelidir. Cengiz Gökçek Cad. yaklaşık 240m. Haşan Celal Güzel Caddesinin yaklaşık 380m. batısında, Enes Bin Malik Caminin yaklaşık 350m. batısında, park, okul, cami bulunmaktadır.Taşınmaz her türlü belediye hizmetleri ve sosyal hizmetlerden faydalandığı görülmüştür.Yakın çevresinde park, okul,camii vs bulunmakta olup, şehrin tercih edilen semtinde bulunmaktadır.Taşınmazın yol,su, elektik, kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz v.s. gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta olup caddeye ve bulvarlara yakın olup, dolmuş, tramvay ve otobüs duraklarına yakın olması nedeniyle ulaşım sorunu yoktur.Taşınmazın imar durumu özellikleri ile birlikte inşaat yapımına elverişli olması, ana yola cepheli olmaması, imar parselli arsa olması, belediye altyapı ve sosyal hizmetlerden faydalanması, çevresinin imar parseli olması olumlu unsurlar, şehir merkezine uzak olması olumsuz unsurlarıdır.Meskende kimse olmadığından ilgili proje üzerinden yapılan inceleme neticesinde, Yapı Betonarme karkas olarak yapılmış, normal kat 200,00m2, 3 oda, salon, mutfak, kiler, banyo ve tuvalet, çatı katında banyo-tuvalet odadan oluşmaktadır.Oda ve salon tabanları ahşap parke, ıslak zeminler seramik ile kaplıdır.Duvarları ince sıva üzeri yağlı boya ile kaplıdır. Pencereleri PVC çift camlı, iç kapıları ahşap doğrama olup boyalıdır. Elektrik, suyu ve asansörlü olup doğalgaz kalorifer ile ısıtılmaktadır. Yapı yaklaşık 20-25 yıllık olup yıpranması %20 dir.
AdresiAtatürk Mah 1116 Sokak Başak Art No 6Şehitkamil / GAZİANTEP
Yüzölçümü1.049,00 m2
Arsa PayıTAM
İmar Durumuİnşaat tarzı Şehitkar lil İlçe Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünün ilgili imar paftasına bakıldığında imar planında 0,35 1,35 a.Tik nizam üç katlı (A3) konut yapı adasına gelmekte olduğu görülmektedir. Parsel imarlıdır.
Kıymeti697.320,00 TL
KDV Oranı%18
1. Satış Günü01/02/2022 günü 14:00 – 14:05 arası
2. Satış Günü01/03/2022 günü 14:00 – 14:05 arası
Satış Yeri: GAZİANTEP ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI MEZAT SALONU ŞEHİTKAMİL/GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/55926 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer….26/11/2021(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/892773/emlak/konut/gaziantep-sehitkamilde-3-1-daire-icradan-satiliktir