T.C.
İSLAHİYE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2021/2 SATIŞ

TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
1.İhale Tarihi23/03/2022 günü, saat 10:00 – 10:10 arası.
2.İhale Tarihi26/04/2022 günü, saat 10:00 – 10:10 arası.
İhale Yeriİslahiye Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğu Odası 

NoTakdir Edilen Değeri TL. Adedi KDV Cinsi (Mahiyeti ve Önemli Nitelikleri) 
188.250,001%127SB304 Plakalı , 2011 Model , HYUNDAI Marka , YENİ ACCENT ERA 1.4 TEAM ABS Tipli , G4EEAW196961 Motor No’lu , NLHCM41AABZ212257 Şasi No’lu , Yakıt Tipi Benzin&Lpg , Vites Tipi Manuel , Kasa Tipi Sedan , Çekiş Tipi Önden çekiş , Motor Gücü 97HP , Motor Hacmi 1399cm3 , Rengi Beyaz , Araç Donanım Ozellikleri: ABS , Merkezi kilit , Klima , Aracın lastiklerinin kullanılabilir durumda olduğu, araç sağ çamurluğu ile motor kaputunun sağ tarafının hasarlı olduğu, bunun dışında boyasında herhangi bir çürük ve çiziğin bulunmadığı, ön ve arka tamponun boyasında yer yer kavlamalar olduğu, araç kabin için koltuk döşemelerinin kullanılabilir durumda olduğu, aracın far ve arka stop lambalarında herhangi bir parçalanmanın bulunmadığı, araç benzinli olması nedeniyle arka bağajına LPG tüpü bağlandığı bu durumun ruhsata işletildiği, aracın kilometresinin 131849km de olduğu tespit edilmiştir.

(İİK m.114/1, 114/3)* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 63’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/926796/vasita/otomobil/2011-model-hyundai-accent-era-mahkemeden-satiliktir