T.C.
NİZİP
İCRA DAİRESİ

2021/627 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANISatılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO’LU TAŞINMAZIN
ÖzellikleriGaziantep İli, Nizip İlçesi, İstiklal Mahallesi, 205 Ada, 16 Parselde 183,70m² yüzölçümlü ana taşınmaz niteliği üç katlı altı daireli avlulu kargir apartman olan MESKEN nitelikli zemin kat 2 nolu bağımsız bölümde kayıtlı taşınmaz. Taşınmaz tam hisselidir. Taşınmaz Nizip ilçe merkezinde, ilçenin ana arterlerinden olan ve eski Antep yolu olarak bilinen Gaziantep caddesinin 520 metre doğusunda, Nizip Devlet Hastanesi semt polikliniğinin 60metre batısında bulunmaktadır. Taşınmazın ulaşımı kolay olup, 1-4 katlı zemin katları kısmen işyeri,kısmen konut, normal katları konut olarak kullanılan yapılardan oluşan, dar ve orta gelir düzeyine sahip kişilerin oturduğu bir bölgede bulunmaktadır. Parsel üzerinde 35-40 yaşlarında ve yığma kargir inşaat sınıfında inşa edilmiş olan 3 katlı binanın bulunduğu görülmüştür. Binanın her üç katıda, her katta 2 adet olmak üzere mesken olarak inşa edilmiştir. Binanın merdiven basımları beton şap olup, merdiven kovasının duvarları sıvalı ve plastik boya ile boyalıdır. Bina genel olarak bakımsız olup, dış cephesi kısmen sıvalı ve ve plastik boya ile boyalı olup, kısmen de sıvasız ve boyasızdır. Binada asansör bulunmamakta olup, meskenler soba ile ısıtılmaktadır. Meskenlerde elektrik ve su tesisatı mevcuttur. Meskenin doğusu yan bahçeye, güneyi Cumhuriyet sokağa cepheli olup, batısı ve kuzeyi kapalıdır. Meskenin inşaat alanı net 57,20 m² olup, 2 adet oda antre banyo ve lavabodan oluşmakta olup, mutfak tezgahı antrede inşa edilmiştir. Duvarlar sıvalı ve plastik boya ile boyalı olup, tabanı beton şaptır. Mutfak tezgahı granit olup, alt ve üst dolapları yapılıdır. İç kapıları ahşap doğrama olup, pencereleri plastik (pvc) doğramadır.
Adresiİstiklal Mahallesi, Murat Sokak, No:2/-Nizip / GAZİANTEP
Arsa Payı5/30
İmar DurumuNizip Belediyesi imar planına göre blok nizam 3 kat konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti125.000,00 TL
KDV Oranı%1
Kaydındaki ŞerhlerTapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü30/03/2022 günü 10:30 – 10:40 arası
2. Satış Günü27/04/2022 günü 10:30 – 10:40 arası
Satış Yeri: Şıhlar Mahallesi Avkan Sokak No:2A Nizip Belediyesi Mezat Salonu

2 NO’LU TAŞINMAZIN ÖzellikleriGaziantep İli, Nizip İlçesi, İstiklal Mahallesi, 205 Ada, 16 Parselde 183,70m² yüzölçümlü ana taşınmaz niteliği üç katlı altı daireli avlulu kargir apartman olan MESKEN nitelikli zemin kat 1 nolu bağımsız bölümde kayıtlı taşınmaz. Taşınmaz tam hisselidir. Taşınmaz Nizip ilçe merkezinde, ilçenin ana arterlerinden olan ve eski Antep yolu olarak bilinen Gaziantep caddesinin 520 metre doğusunda, Nizip Devlet Hastanesi semt polikliniğinin 60 metre batısında bulunmaktadır. Taşınmazın ulaşımı kolay olup, 1-4 katlı zemin katları kısmen işyeri, kısmen konut, normal katları konut olarak kullanılan yapılardan oluşan, dar ve orta gelir düzeyine sahip kişilerin oturduğu bir bölgede bulunmaktadır. Parsel üzerinde 35-40 yaşlarında ve yığma kargir inşaat sınıfında inşa edilmiş olan 3 katlı binanın bulunduğu görülmüştür. Binanın her üç katıda, her katta 2 adet olmak üzere mesken olarak inşa edilmiştir. Binanın merdiven basımları beton şap olup, merdiven kovasının duvarları sıvalı ve plastik boya ile boyalıdır. Bina genel olarak bakımsız olup, dış cephesi kısmen sıvalı ve ve plastik boya ile boyalı olup, kısmen de sıvasız ve boyasızdır. Binada asansör bulunmamakta olup, meskenler soba ile ısıtılmaktadır. Meskenlerde elektrik ve su tesisatı mevcuttur. Meskenin batısı Murat sokağa, güneyi Cumhuriyet sokağa cepheli olup, doğusu ve kuzeyi kapalıdır. Meskenin inşaat alanı net 47,45 m² olup, 2 adet oda antre mutfak ve lavabodan oluşmaktadır. Duvarlar sıvalı ve sedef boya ile boyalıdır. Mutfak antre banyo ve lavabo tabanı seramik döşeli olup, diğer mekan tabanları beton şaptır. Banyo ve lavabo duvarları fayans döşelidir. İç kapıları ahşap doğrama olup, banyo ve lavabo kapıları ile pencereleri plastik (pvc) doğramadır.
Adresiİstiklal Mahallesi,Murat Sokak No:2/- NizipNizip / GAZİANTEP
Arsa Payı5/30
İmar DurumuNizip Belediyesi imar planına göre blok nizam 3 kat konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti125.000,00 TL
KDV Oranı%1
Kaydındaki ŞerhlerTapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü30/03/2022 günü 10:50 – 11:00 arası
2. Satış Günü27/04/2022 günü 10:50 – 11:00 arası
Satış Yeri: Şıhlar Mahallesi, Avkan Sokak No:2A Nizip Belediyesi Mezat Salonu

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/627 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2022(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/926812/emlak/konut/gaziantep-nizipte-57-m2-daire-icradan-satiliktir-coklu-satis-