T.C.
GAZİANTEP
3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2015/12 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
 Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO’LU TAŞINMAZINÖzellikleriGaziantep İl, Şahinbey İlçe, 142 Ada, 5 Parsel, ÇİMENLİ Mevkii, Gaziantep ili, Şahinbey ilçesi, Çimenli mah, 142 ada, 5 parselde kayıtlı taşınmaz tarla olarak belirlenmiş olup, toprak özelliği bakımından killi-kireçli toprak yapısına sahiptir, susuz taşlı ve %2-3 eğimli kuru tarla arazisidir, üzerinde yapı ve ağaç yoktur, keşif günü dava konusu taşınmazın kısmen mercimek anızı kısmende buğday anızı olduğu görüldü.AdresiÇimenli Mah. 142 Ada 5 Parsel Şahinbey / GAZİANTEP
Yüzölçümü27.015 m2
Arsa PayıTam
İmar Durumuİnşaat tarzı İmar planı dışında, arsa vasfı kazanmamıştır.
Kıymeti351.195,00 TL
KDV Oranı%18
Kaydındaki ŞerhlerDiğer : Dosyasındadır.
1. Satış Günü07/12/2021 günü 14:00 – 14:05 arası
2. Satış Günü07/01/2022 günü 14:00 – 14:05 arası
Satış Yeri: GAZİANTEP ADLİYE SARAYI EK BİNA İÇİ MEZAT SALONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/12 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/08/2021(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/851232/emlak/tarla-tarim-arazisi-bag-bahce/gaziantep-sahinbeyde-27-015-m2-tarim-arazisi-mahkemeden-satiliktir