AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan ile Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Erdoğan ve Fadıloğlu, ziyaretlerinde GGC’nin yaptığı önemli çalışmalar ile sadece yerel basına değil Gaziantep’e de değer kattığını ifade etti. Eylül ayında 27’nci Olağan Genel Kurulunu gerçekleştiren İbrahim Ay başkanlığındaki Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyaretler devam ediyor. Kongrenin ardından ziyaretçilerini ağırlayan GGC’nin son konukları ile AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan ile Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu oldu.

MİLLETVEKİLİ ERDOĞAN: GGC, GAZİANTEP İÇİN BÜYÜK DEĞER

AK Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan, GGC Yönetim Kurulu üyeleri ile sohbet ettiği ziyarette yerel basının önemini vurguladı. Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti’nin yaptığı çalışmalar ile basın mensuplarının yanı sıra kente değer katan bir kurum olduğuna dikkat çeken Mehmet Erdoğan, “Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti kurumsal kimliği ile şehrimize önemli katkılar sağlıyor. Yaptığı etkinlikler ile Gaziantep’in yüzünü ağartan GGC, üyelerine yönelik projeleri ile de basın mensuplarının yaşam ve mesleki kalitelerini yükseltiyor. Bundan dolayı memnunuz ve GGC’yi kutluyorum” dedi. Basının yaptığı haberler ile her zaman kendilerine yol gösterdiğini aynı zamanda yayınları ile seslerinin vatandaşa duyurulmasını sağladığını dile getiren Mehmet Erdoğan, “Gazeteciler toplumun aynaları aynı zamanda yol göstericileridir. Gaziantep basını da bu noktada her zaman biz milletvekili ve kamu görevi üstlenen kişilerin mesajlarını halkla ulaştırma anlamında önemli bir köprü görevi görüyor. Gaziantep basını üstlendiği bu görevi yıllardır layıkıyla yapıyor, bundan dolayı tüm gazetecilerimize teşekkür ediyoruz. Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti de yerel basının öncü ve önderi olarak önemli çalışmalara imza atıyor. Takdirle izlediğimiz GGC’nin yeni dönemde de vaat ettiği projeleri hayata geçireceğinden kuşkum yok” dedi.

BAŞKAN FADILOĞLU: YEREL BASIN GÜÇLÜ OLMALI

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, GGC’nin son yıllarda yaptığı çalışmaların önemli olduğunu ifade etti. Fadıloğlu, özellikle GGC’nin üyelerine yönelik Beykent bölgesine yapılan konut projesinin en önemli eser olduğunu kaydetti. Gazetecilerin yaşam standartlarının yükselmesinin önemli olduğunu anlatan Fadıloğlu, yerel basının yayın hayatını sürdürmesi için herkesin gerekli desteği vermesinin önemine değinerek, “Yerel basının güçlü olması Gaziantep’in daha güçlü olması anlamına geliyor. Yerel yayın organlarının son süreçte dijital anlamdaki gelişimi de kendisini yenilediğinin göstergesidir. Şehrimizin ve insanlarımızın sorunlarını kamuoyu gündemine taşıyan, eksik ve aksaklıklarımızın giderilmesinde bize ışık tutan yerel basınımızın daha da güçlü olması hepimizi sevindiriyor. Son yıllardaki çalışmaları ile Gaziantep basınının daha iyi seviyeye gelmesinde aktif güç olan GGC’nin yeni dönemde de etkinlik ve projeleri ile hem basın mensuplarına hem de şehrimize önemli kazanımlar sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.

İBRAHİM AY: GGC, YÜKSELEN DEĞER OLMAYA DEVAM EDECEK

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay, ziyaretlerden dolayı Erdoğan ve Fadıloğlu’na teşekkür etti. Yıllardır yaptıkları çalışmalar ile GGC’yi Gaziantep ve Güneydoğu’da önemli bir konuma taşıdıklarını anlatan İbrahim Ay, yeni dönemde de aynı misyonla hareket edeceklerini anlattı. Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti’nin yaptığı etkinlik ve eğitimler ile mesleki tecrübelerini arttırdığı basın mensuplarını toplu konut projesi ile ev sahibi yaptığını hatırlatan Başkan İbrahim Ay, “GGC sadece şehrimizin değil bölgemizin en önemli STK’larından birisi haline gelmiştir. Öyle ki yaptığımız etkinlik ve çalışmalar ile artık Türkiye’de örnek gösterilen mesleki kuruluş haline geldik. Geçmiş dönemlerde yaptığımız çalışmalar ile hem üyelerimizi mutlu ettik, hem de Gaziantep’in adını Türkiye’de ön plana çıkardık. GGC olarak şeni dönemde de vaat ettiğimiz projeleri hayata geçirerek yükselen değer olmaya devam edeceğiz” dedi. Kongrenin üzerinden yaklaşık 2 ay geçmiş olmasına rağmen halen kutlama ziyaretlerinin devam etmesinin de kendilerini mutlu ettiğini anlatan İbrahim Ay, “Cemiyet olarak kongremizin ardından misafirlerimizi ağırlıyoruz. Bu kadar çok kişi ve kurumun ziyareti bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Bu ziyaretler hem doğru işler yaptığımızı hem de bize olan güveni gösteriyor. Bize gösterilen teveccüh aynı zamanda omuzlarımızdaki yükü artırıyor ve bunun için GGC yönetimi olarak kongre öncesinde kamuoyuna deklere ettiğimiz projelerimiz bir bir hayata geçirilmesi için daha fazla çalışıyoruz. Yapacağımız çalışmalar ile Türkiye’de örnek gösterilen Gaziantep basınının amiral gemisi olan GGC’yi yeni dönemde adından övgüyle bahsedilmesini sağlayacağız” şeklinde konuştu.