Türkiye Hokey Federasyonu 2020 – 2021 Sezonu Erkekler ve Kadınlar Açık Alan Hokey Süper Lig maçları 5 -18 Haziran 2021 tarihleri arasında Gaziantep’te oynanacak. Gaziantep Açık Alan Hokey Tesislerinde gerçekleşecek lig karşılaşmalarında 8 kadın ve 8 erkek takımı şampiyonluk için mücadele edecek. Dünyayı etkisi altına alan Corona Virüs pandemisi nedeniyle 2 yıl aranın ardından Açık alanda hokey heyecanı yeniden başlıyor.

ARA VERMEK ZORUNDA KALDIK

Gaziantep’te yarın Erkekler Açık Alan Süper ligi ile başlayacak müsabakalar öncesinde açıklama yapan Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan; ‘’En son açık alan hokey organizasyonumuzu tam 2 yıl önce 2019 yılında gerçekleştirdik. Tüm dünyayı kasıp kavuran korona virüs pandemisi nedeniyle bir süre faaliyetlerimize ara vermek zorunda kaldık. Günümüze geldiğimizde ülkemizde normalleşme sürecine de girilmesiyle birlikte Türk Hokeyinin en büyük organizasyonunu Gaziantep’in ev sahipliğinde gerçekleştirme kararı aldık. 8 erkek takımımızın mücadele edeceği Erkekler Süper Lig’i 5 – 11 Haziran 2021 tarihleri arasında, 8 Kadın takımımızın mücadele edeceği Kadınlar Süper Ligi ise 12 – 18 Haziran 2021 tarihleri arasında Gaziantep’te yapılacak.’’ dedi.

TRT SPOR’DAN NAKLEN YAYIN

Süper Lig maçlarının naklen yayınlanma konusuna da değinen Karakan ‘’ Buradan tüm hokey severlere bir müjde vermek istiyorum. Kadınlar ve Erkekler Süper Ligimizde toplam 8 maçımız TRT Spor Yıldız  ekranlarından naklen yayınlanarak izleyicilerle buluşacak. Gaziantepli sporseverleri mutlaka maçları izlemeye bekliyoruz” dedi.

TAKIMLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİM

Kadınlar ve Erkekler Süper Lig organizasyonlarının Gaziantep’e verilmesiyle ilgili açıklamalarını sürdüren Federasyon Başkanı Karakan ‘’ Gençlik ve Spor Bakanlığımız Gazi Şehrimiz Gaziantep’e harika bir tesis yaptı. Tesisi her an kullanılabilir halde bakımlı tutan Gençlik Spor İl Müdürümüz Muhittin Özbay’a teşekkür ederim. Gaziantep’te Hokey çok önemli bir spor branşı, hatta Gaziantep ismini, spor adına dünyaya, Avrupa’ya duyuran tek takım sporu dersek abartmış olmayız. Kulüpler bazında Avrupa’nın en iyi 8 takımından biri olan Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü, gerek ilimizi, gerek ise ülkemizi gururla şampiyonlar liginde temsil etmektedir. Gaziantep, Milli mücadelesinden, ticaretine, sanayisine, ihracat, üretim ve istihdamı ile Ülkemize büyük katma değer sağlamaktadır, Sporun da her dalında başarı potansiyeli olan güzide şehrimizdir. Son yıllarda yerel yöneticilerimizin de büyük hizmetleri ile marka şehir ünvanını uluslararası alana taşımıştır.  Dolayısı ile bugün geldiğimiz normalleşme takviminde gerçekleştireceğimiz ilk ve en büyük ulusal organizasyonumuza ev sahipliği yapmak Gazi şehrimize çok yakışacaktır. Tüm takımlarımıza başarılar dilerken, TRT Spor Kanalına da branşımıza gösterdiği ilgiden dolayı, başta TRT Genel Müdürümüz İbrahim Eren olmak üzere tüm çalışma ekibine, Türk Hokey Ailesi adına şükranlarımı sunarım” dedi